OGŁOSZENIA-17.04.2016-IV Niedziela Wielkanocna

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY MODLITWY O POKÓJ I ZBIÓRKI DO PUSZEK NA POMOC HUMANITARNĄ DLA UKRAINY

Drodzy Diecezjanie, od kilku lat jesteśmy świadkami konfliktu zbrojnego rozgrywającego się na Ukrainie. Dramat jaki przeżywa naród ukraiński porusza serca i mobilizuje do modlitwy o pokój. W odpowiedzi na osobistą prośbę papieża Franciszka, skierowaną do wiernych Kościoła powszechnego, najbliższa niedziela – 24 kwietnia br. – będzie dniem ogólnokościelnej modlitwy w intencji pokoju oraz materialnego wsparcia naszych braci i sióstr na Ukrainie. Swój dar serca, przeznaczony dla poszkodowanych w konflikcie, można będzie złożyć w tym dniu do puszek. Prośmy Pana – Księcia Pokoju, o łaskę ustania przemocy i rozlewu krwi.

Wszystkim diecezjanom dziękuję za otwartość, modlitwę i materialne wsparcie narodu ukraińskiego i z serca błogosławię.

+ Tadeusz Lityński Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

IV Niedziela Wielkanocna

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza – rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie.

2. Bóg zapłać za złożone ofiary na nowe konfesjonały. W minioną niedzielę zebraliśmy 2520 zł na cele parafii (razem mamy już uzbierane na nowe konfesjonały 20706 zł).

3. Przypominamy, iż w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia codziennie: o godz. 15:00 do kaplicy św. siostry Faustyny oraz przed każdą wieczorną Mszą św.

4. Zapraszamy na spotkanie liderów grup parafialnych w poniedziałek, po wieczornej Mszy św.

5. Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania we wtorek w łączności ze Mszą św. Na spotkaniu podany zostanie plan bliższego przygotowania do bierzmowania, które odbędzie się 29 maja – obecność obowiązkowa.

6. Spotkanie PZ Caritas w czwartek po wieczornej Mszy św.

7. Spotkania modlitewno-formacyjne Odnowy w Duchu Świętym w tym tygodniu nie będzie, ze względu na ogólnozielonogórskie rekolekcje.

8. Uroczystość św. bp. Wojciecha – głównego patrona Polski przypada w sobotę.

9. Zbiórki ministrantów wyjątkowo w tą sobotę nie będzie, zaś 7 V ministranci wyjadą na pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza do Paradyża.

10. Informujemy, iż uroczystość I Komunii św. planujemy dla przyszłych klas III na II niedziele maja, czyli 14 maja 2017.

11. Do nabycia jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela.

Zielona Góra, 17 IV 2016

ks. Proboszcz Zbigniew Tartak