– OGŁOSZENIA – 18.03.2018 – V Niedziela Wielkiego Postu

Published by carlos on

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych, zaś Gorzkie Żale w niedzielę o 17.45.
  2. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa. Msza święta w naszej parafii o godz. 18.00.
  3. W piątek z naszej parafii wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 20.00. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w tym wydarzeniu, zapraszamy w piątek na czuwanie, które w naszym kościele będzie trwało od 21.00 do północy. Warto skorzystać z takiego szczególnego momentu pokutnego. Podobne czuwanie odbędzie się w kościele pw. św. Stanisława Kostki. Początek o 21.30.
  4. Trwa  rozprowadzanie paschalików Wielkanocnego Dzieło Caritas w cenie 15 zł. Mały symboliczny paschalik obecny w domu ma przypominać o religijnym charakterze Świąt Wielkiej Nocy – obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w naszych domach.
  5. W przyszłą niedzielę można przynieść do kościoła swój dar, Skarbonkę Miłosierdzia – Jałmużnę Wielkanocną Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na ten cel.
  6. Od jutra w Zielonej Górze rozpoczyna się Festiwal Życia – który corocznie staje się apelem i i okazją do formacji w dziedzinie ochrony życia oraz promocji rodziny. W tym tygodniu zapraszamy m.in na: Wydział Lekarski i Nauki o Zdrowiu na spotkanie o empatii w stratach prokreacyjnych, na emisję filmu Historia Marii, na teatr klerycki i warsztaty wokalne – szczegółowy program na plakatach.
  7. W niedzielę palmową 25 marca będziemy mogli włączyć się do krucjaty modlitewnej związanej z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego. Uroczysta forma rozpoczęcia adopcji będzie możliwa również podczas mszy św. w parafii św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze o godz. 13.00, będzie to msza z udziałem uczestników warsztatów wokalnych. W naszej parafii uroczyste złożenie deklaracji w następną niedzielę o godz. 12.30. Podobnie jak w ubiegłym roku Marsz dla Życia i Rodziny w Zielonej Górze odbędzie się jako inicjatywa ogólnopolska 10 czerwca.
  8. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie zostanie odprawiona w najblizszy wtorek 20 marca o godz. 18.00 w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze.
  9. W sobotę 24 marca, o godzinie 12.10, na cmentarzu przy ul.Wrocławskiej (w starej części), odbędzie się kolejny pochówek dzieci zmarłych  przed urodzeniem. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej ceremonii rodziców, jak również tych, którzy duchowo chcą wesprzeć przeżywających doświadczenie straty. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, które nie mogły kiedyś pochować swoich dzieci, aby duchowo dokonały tego gestu przy naszym grobowcu.
  10. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej organizuje w Niedzielę Palmową (25.03.2018) procesję Miejskiej Drogi Krzyżowej deptakiem do kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela. Rozpocznie się ona Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 18.30. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  11. Droga Krzyżowa leśnymi dróżkami w Płotach odbędzie się w sobotę 24 marca. Rozpoczęcie: o godz.14:00 przy kościele w Płotach. Zakończenie: ok. godz. 18:00.
  12. Wspólnota „Wiara i Światło” z Zielonej Góry, gromadząca  osoby niepełnosprawne, ich rodziny oraz przyjaciół, organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Krakowa,
  13. 8 kwietnia w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej rozpocznie się kurs przedmałżeński.
  14. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od godziny 16.30 do 17.30
  15. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzisiejsza taca przeznaczona była na pokrycie kosztów wykonania drzwi do kościoła.
  16.

Zielona Góra, 18.03.2018