-OGŁOSZENIA – 28.05.2017 – Uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Wniebowstąpienie Pańskie (VII Niedziela Wielkanocna)

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu w naszym mieście obchody 57 rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich – walki o dom katolicki. Uroczysta Msza Święta z udziałem Prezydenta RP p. dr Andrzeja Dudy o godz. 11.00 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.
  2. W poniedziałek, 29 maja,  Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej.
  3. W środę 31 maja, święto Nawiedzenia NMP. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium w Otyniu. W tym dniu zakończenie nabożeństw majowych. Od czwartku rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe (do Najświętszego Serca Pana Jezusa).
  4. Trwa Nowenna do Ducha Świętego (odmawiana w czasie nabożeństw majowych i czerwcowych).
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:

1.  Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich prowadzoną przez Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 17:00.
    2. Godzinę Miłosierdzia w piątek, godz. 15:00
    3. Spowiedź św. pierwszopiątkową od godz. 16:30 do Mszy św.
    4. Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 8:00
  6. Odwiedziny chorych – chorzy ks. Piotra będą odwiedzani od godz. 9.00. Chorzy ks. Proboszcza – informacja będzie podana w kolejną niedzielę.
  7. w przyszłą sobotę czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego rozpocznie się o godz. 19.00.
  8. W piątek 2 czerwca 20 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy zapisali się do Róży Żywego Różańca: „Rodzice za dzieci”. Utworzyliśmy dwie róże. Informacje nt. pierwszego spotkania w kolejną niedzielę.
  10. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
  11. Dziś o godz. 11.00 rozpoczyna się Mszą Świętą festyn dla rodzin. Potrwa on do godz. 18.00.
  12. Dziś można złożyć swój dar na grono wspierające ubogich.
  13. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
  14. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w środę od 16.30.
  15. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 28.05.2017