– OGŁOSZENIA – 12.02.2017 – VI Niedziela Zwykła

VI Niedziela Zwykła

1. 14 lutego przypada święto św. św. Cyryla i Metodego, apostołów Słowian. Św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.
  2. W tym samym dniu Kościół czci również św. Walentego, który poniósł śmierć męczeńską w 269 roku, bo w czasie tortur nie chciał się wyprzeć Chrystusa. Św. Walenty jest patronem osób chorych na choroby psychiczne, nerwowe i epilepsję. Ostatnio, na wzór USA i Anglii, zaczęto go w naszym kraju uznawać za patrona zakochanych.
  3. Z powodów organizacyjnych zmieniono plan czuwań przy ołtarzu Światło Pojednania i Pokoju. Nasza parafia zamiast w dniu jutrzejszym jest zaproszona na czuwanie w dniu dzisiejszym. Rozpoczyna się ono o godz. 15.00
  4. Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu w następującym porządku:

1. we wtorek o godz. 17.00 (kaplica) spotyka się Bractwo Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące
    2. w środę po wieczornej Mszy Świętej – Parafialny Zespół Caritas
    3. w piątek po wieczornej Mszy Świętej (plebania) – Odnowa w Duchu Świętym
  5. W piątek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  6. W przyszłą sobotę po wieczornej Mszy Świętej nauka przechrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od godziny 16.30 do 17.30.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.
  9. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 12.02.2017