– OGŁOSZENIA – 16.04.2017 – Zmartwychwstanie Pańskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to centrum wiary chrześcijańskiej. W ten niezwykły dzień, w którym jako wspólnota Kościoła uobecniamy powstanie z martwych Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, składamy wszystkim parafianom najlepsze życzenia. Niech Światło Zmartwychwstałego Pana oświeca wszystkie fragmenty naszego egzystencji, niech je przenika i przemienia. Życzymy, by czas wielkanocny owocował wzrastaniem w nowym życiu, którym Bóg nas obdarowuje. Wiele Bożych łask, radości, nadziei i tego wszystkiego, co jest potrzebne do pełnienia woli Bożej.
  2. Dziś – w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Msze Święte o 9.30, 11.00, 12.30 i 18.30.
  3. Jutro drugi dzień świąt – poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca będzie zbierana na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
  4. W Oktawie Wielkanocy – Msze Święte o godz. 18.00, a od środy również o 8.00. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie odmawiana Nowenna do Bożego Miłosierdzia, jako przygotowanie do naszego odpustu parafialnego.
  6. Święto patronalne naszej parafii przypada na przyszłą niedzielę. Uroczystej Sumie odpustowej o 12.30 przewodniczyć będzie ks. prof. dr hab. Andrzej Witko – z UPJPII w Krakowie. Zaś o godzinie 15.00 odprawiona zostanie uroczysta Godzina Miłosierdzia Bożego.
  7. W środę 19.04 po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  8. W niedzielę Miłosierdzia Bożego przypada również Święto Patronalne Caritas. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej po każdej Mszy Świętej.
  9. Od dzisiejszej uroczystości posługę w naszej parafii rozpoczyna nowy szafarz Najświętszego Sakramentu, Paweł Truszkiewicz. Do tej pory służył on swoją pomocą w par. MBCzęstochowskiej. Niedługi czas temu przeprowadził się na teren naszej parafii. Życzymy owocnej posługi.
  10. Życzenia na Święta Zmartwychwstania Pańskiego nadesłał dla naszej parafii Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak. Zostały one wywieszone w gablocie.
  11. Nauka przedchrzcielna (cykl A i B) odbędzie się 22.04 (sobota) o godz. 19.00
  12. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w środę i piątek od godziny 16.30 do 17.30.
  13. Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego.
  14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 16.04.2017