— OGŁOSZENIA – 29.10.2017 – XXX Niedziela Zwykła

XXX Niedziela Zwykła

1. Dziś niedziela synodalna. Świętujemy też rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
  2. Pojutrze zakończenie nabożeństw różańcowych. Pamiętajmy, by ta modlitwa była żywa w naszych rodzinach.
  3. We środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o: 8.00, 9.30 i 11.00. Na cmentarzu komunalnym w Zielonej Górze według następującego porządku: na Cmentarzu Nowym o godz. 12.00, zaś na Starym  o godz. 14.00 procesja i Msza Święta. Od 1 do 8 listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
  4. W środę, 2 listopada,  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 w sali Jana Pawła II organizowana jest dla dzieci Niedziela ze Świętymi. W programie projekcja krótkich filmów o świętych i konkursy. Serdecznie zapraszamy
  6. Modlitwa wypominkowa za zmarłych trwać będzie od 2 do 16 listopada. Nabożeństwo w dni powszednie rozpocznie się o 17.15, zaś w niedzielę o 17.45. Do zabrania są druki wypominkowe na miesiąc listopad. Modlitwa to najpiękniejszy i jedyny dar jaki możemy ofiarować, tym którzy od nas odeszli.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:

1.  Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich prowadzoną przez Przyjaciół Paradyża w czwartek po Mszy Świętej wieczornej
    2. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9:00
    3. Godzinę Miłosierdzia w piątek, godz. 15:00
    4. Spowiedź św. pierwszopiątkową od godz. 16:30
    5. Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 8:00
  8. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Odnowy Charyzmatycznej.
  9. W najbliższą sobotę tj. 4 listopada w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze przy ul. Obywatelskiej odbędzie się  pierwsze spotkanie tzw. „Kursu Naturalnych Metod Rozpoznawania Płodności”.Zapraszamy wszystkich, którzy pragną  zapoznać się z tą metodą. Informacje o zapisach dostępne są na ulotkach oraz na stronie duszpasterstwa rodzin naszej diecezji www.dlarodziny.zg.pl
  10. Dziś można złożyć swój dar na grono wspierających ubogich.
  11. W ramach akcji Pola Nadziei wspierającej osoby chore na nowotwór rozprowadzane dziś są cebulki żonkili. Ten kwiat jest symbolem nadziei, tak bardzo potrzebnej osobom z tak poważnymi zachorowaniami. Dochód z tej akcji zasili zielonogórskie Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw.
  12. Do nabycia są kalendarze diecezjalne na przyszły rok.
  13. Kawiarenka parafialna czynna po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.00.
  14. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu nieczynna.
  15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny i nowy numer bezpłatnego czasopisma Dobre Nowiny
  16. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 29.10.2017