Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny.
  2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego). Jednocześnie jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy Świętych, jak w niedzielę z jednym wyjątkiem: nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. Jest to święto nakazane, brak uczestnictwa w Eucharystii w tym dniu skutkuje grzechem ciężkim.
  3. W bieżącym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Przyjęcie kapłana jest publicznym wyznanie wiary, a zarazem wyrazem jedności Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym i tym samym z Kościołem Powszechnym. W czasie kolędy postarajmy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół należy nakryć białym obrusem, postawić na nim Pismo Święte, krzyżyk, zapalone świece oraz wodę święconą (w miarę możliwości z kropidłem). Dzieci i młodzież proszone są o przygotowanie zeszytów/ćwiczeń do religii. Kolędę rozpoczynamy o 16.00, w soboty zazwyczaj o 11.00.
  4. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

1. wtorek 2.01: os. Pomorskie 7abc
    2.  środa 3.01: os. Pomorskie 7de
    3. czwartek 4.01: os. Pomorskie 6abc
    4. piątek 5.01: os. Pomorskie 6de
  5. Na czas kolędy zmienia się organizacja celebracji liturgicznych w ciągu tygodnia. Msze Święte w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) sprawowane będą o godz. 9.00 (w kaplicy). Dodatkowo w środę i czwartek o godz. 7.00, piątek o godz. 15.00 (w kaplicy), zaś w sobotę o 18.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 9.00.
  6. Zmianie ulegają również godziny otwarcia Kancelarii Parafialnej. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w piątek od godziny 10.00 do 11.00.
  7. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana popularnie świętem Trzech Króli. Msze święte w naszej parafii o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.30. Jest to również święto nakazane. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w VII  Lubuskim orszaku Trzech Króli. O 12.00 uroczysta Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. O 13.40 orszak wyruszy w kierunku ratusza z Placu Bohaterów.
  8. Koncert z cyklu „Zielonogórskie Kolędowanie” odbędzie się w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2018 r o godz. 19.30 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze. Do wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek zapraszają soliści, chór Tira il Vento oraz zespół Shema, a także organizatorzy: Europejskie Centrum Wolontariatu, Wspólnota Oikos Berit i Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonej Górze. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął bp Tadeusz Lityński. Wstęp wolny.
  9. Na miesiąc styczeń nowa Parafialna Intencja Modlitewna brzmi: O nową ewangelizację w naszej parafii
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się.
  11. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 31.12.2017

Podziel się z innymi