– OGŁOSZENIA – 11.02.2018 – VI Niedziela Zwykła

VI Niedziela Zwykła

1. W środę 14.02 Środa Popielcowa – rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze Święte o godz. 9.00,  18.00 i 19.30. Przypominamy o obowiązku zachowania postu ścisłego przez wszystkich wiernych w wieku 18-60 lat. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów. Dobrą praktyką jest wybranie postanowienia wielkopostnego – dotyczącego zmian w życiu duchowym.
  2. W tym samym dniu Kościół czci również św. Walentego, który poniósł śmierć męczeńską w 269 roku, bo w czasie tortur nie chciał się wyprzeć Chrystusa. Św. Walenty jest patronem osób chorych na choroby psychiczne, nerwowe i epilepsję. Ostatnio, na wzór USA i Anglii, zaczęto go w naszym kraju uznawać za patrona zakochanych.
  3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30
  4. Nabożeństwo Gorzkich Żali w przyszłą niedzielę o 17.45
  5. Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu w następującym porządku:

1. we wtorek o godz. 17.00 (kaplica) spotyka się Bractwo Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące
    2. w piątek po wieczornej Mszy Świętej (plebania) – Odnowa w Duchu Świętym
  6. W przyszłą sobotę po wieczornej Mszy Świętej nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych – cykl B
  7. Wzorem lat ubiegłych, Parafialny Zespół Caritas  przystąpił do ogólnopolskiej Akcji „Jałmużna Wielkopostna”. Akcja ta polega na składaniu, przez okres Wielkiego Postu, ofiar pieniężnych do specjalnie przygotowanych na ten cel tekturowych skarbonek. Skarbonkę można pobrać już od środy popielcowej , a w niedzielę palmową przynieść do kościoła.
  8. Po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.00 czynna kawiarenka parafialna (dziś w ofercie domowe pączki). Następne otwarcie kawiarenki przewidziane jest po Wielkanocy.
  9. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od godziny 16.30 do 17.30.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny, Egzorcysta
  11. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę na nowe drzwi, a po Mszy puszka na fundusz grzewczy.

Zielona Góra, 11.02.2018