– OGŁOSZENIA – 4.03.2018 – III Niedziela Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45, zaś nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i 17.30 dla dorosłych.
  2. W naszej parafii odbywają się w tym tygodniu następujące spotkania:

1. poniedziałek o 19.00 w Sali Jana Pawła II: spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania (grupa młodsza: chłopcy i dziewczęta)
    2. środa: Mszą Świętą o 18.00 rozpoczyna się spotkanie Duszpasterstwa Talent
    3. środa: o 19.00 – spotkanie Akcji Katolickiej
    4. środa: o 19.00 – zebranie Parafialnego Zespołu Caritas – po Mszy Świętej
    5. piątek: o godz. 19.00 na plebanii rozpocznie się w naszej parafii Seminarium Nowego Życia. To trwające 10 tygodni piękne rekolekcje prowadzące do bliższego spotkania z Jezusem. Spotkania odbywają się raz w tygodniu. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału.
  3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w IV Niedzielę Wielkiego Postu (11 marca). Już teraz prosimy o włączenie się w modlitwę w intencji, by przyniosły jak największy owoc.
  4. Nasza parafia przygotowuje w tym roku jedną z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jej celem jest Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. Długość – 41 km. Wyjście 23.03.2018r. Zapisy przez stronę www.edk.org.pl Więcej informacji na stronie parafialnej i na plakatach. Zapraszamy wszystkich chętnych!
  5. W piątek 9 marca na prośbę Papieża Franciszka organizowana jest ogólnoświatowa akcja 24 godziny dla Pana. Czuwanie odbywać się będzie w kościele pw. św. Urbana w godz. od 15.00 do 21.00. Szczegółowy plan na plakatach.
  6. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane paschaliki wielkanocne -Wielkanocne Dzieło Caritas. Mały symboliczny paschalik obecny w domu ma przypominać o religijnym charakterze Świąt Wielkiej Nocy – obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w naszych domach. Koszt paschalika 15 zł.
  7. 09-10 marca br. odbędzie się XIV Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak, pomagam” w sklepach na terenie całej Diecezji. Nasz Parafialny Zespół Caritas wraz wolontariuszami SKC będzie zbierał żywność w Biedronkach w naszej parafii. W niedziele 11 marca też można  paczkę żywnościową przynieść do kościoła.
  8. Katolicka Szkoła Podstawowa rozpoczyna nabór na nowy rok szkolny do oddziału zerówkowego oraz klas pierwszej i czwartej. Zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci na dzień otwarty 7 marca (środa) o godz. 17.00. Istnieje również możliwość zapisu do klas istniejących. Dla wszystkich dzieci miły upominek.
  9. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w środę od godziny 16.30 do 17.30.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny oraz Egzorcysta
  11. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do oddania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Szczegóły na plakatach oraz na stronie www.caritaszg.pl
  12. w czwartek 8 marca Dzień Kobiet – wszystkim Paniom składamy najlepsze życzenia!
  13. w najbliższą sobotę o 19.00 na plebanii nauka przedchrzcielna cykl A.
  14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórka na fundusz grzewczy.

Zielona Góra, 4.03.2018