OGŁOSZENIA – 06.03.2016 – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana letare, jest to także I niedziela miesiąca, czyli adoracyjna.
2. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 9 marca. Słowo Boże głosi nam ks. Tomasz Matyjaszczyk.
3. Plan rekolekcji:
– Dziś nauka rekolekcyjna na każdej Mszy św. i spotkanie dla rodziców godz. 19:30
– Msza św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek i wtorek godz. 9:00 i 18:00 w środę 12:00 i 18:00
– Spowiedź święta rekolekcyjna we wtorek 8:00-9:00, 17:00-18:00
– Modlitwa uwielbienia prowadzona przez ks. Rekolekcjonistę – poniedziałek, wtorek, środa po Mszy św. wieczornej
4. W środę w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje szkolne, plan podany został uczniom i wywieszony jest w gablocie. Ze względu na rekolekcje szkolne zmienione zostały godziny Mszy św. porannych w środę na godz. 12:00,  w czwartek i piątek 7:00.
5. W ostatnim czasie odbyło się spotkanie liderów grup i członków rady parafialnej, na którym zrodziła się idea aby w związku z rokiem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia wspólnota parafialna ofiarowała dar dla naszej parafii. Tym darem będzie kopia pierwszego obrazu Jezusa Miłosiernego namalowana według wizji św. Faustyny w Wilnie. Ofiary na ten cel można składać po Mszy św. w zakrystii. Można także pobrać ulotki, z rekonstrukcją i historią „wileńskiego” obrazu Jezusa Miłosiernego.
6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
– Droga krzyżowa dla dzieci – piątek 16:30
– Droga krzyżowa dla wszystkich – piątek 17:30
– Gorzkie Żale – niedziela 17:30 (w trakcie tego nabożeństwa zbierana jest taca na kwiaty do Bożego grobu)
7. W ten weekend trwa zbiórka żywności w Biedronkach na terenie naszej parafii, jeszcze dziś można przynieść żywność do kościoła. Za przeprowadzenie zbiórki dziękujemy członkom Parafialnego Zespołu Caritas i wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas z ZE nr 3.
8. Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, środki uzyskane ze zbiórki będą przeznaczone na pomoc Kościołom w krajach, w których szczególnie trzeba pomagać chrześcijanom. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą odbierali zużyte sprzęty w czwartek w sali „Szukałem Was” w godz. 16:00-18:00.
9. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek po Mszy św.
10. Zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne Odnowy w Duchu Świętym w piątek po Mszy św.
11. Parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii planowana jest na piątek 18 marca na godz. 18:00. W tym dniu byłoby tylko jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które wyruszy po wieczornej Mszy św. o godz. 17:00.
12. Planowana jest parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w dniach 19-21 maja br. Koszt 300 zł, szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem oraz TUTAJ. Zapisy zaś w zakrystii, razem z przedpłatą w wysokości 100 zł.
13. Do nabycia jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela.
14. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje.

Zielona Góra, 6 III 2016 ks. Proboszcz Zbigniew Tartak