OGŁOSZENIA – 17.07.2016 – XVI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.

2. Pan Jezus goszczący w domu Marii i Marty uczy nas postawy otwartości na drugiego człowieka, w którym do nas przychodzi. Ważne jest też to abyśmy nie zapominali w naszej codzienności zasiadać u stóp Pana Jezusa jak Maria aby go słuchać.

3. W sobotę 23 lipca będziemy przeżywali centralną celebracje Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji, w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Ks. Biskup gorąco zaprasza wszystkich diecezjan na to spotkanie.

• 16.00 – Rozpoczęcie
  • 16.30 – Koncert – BachUs Classic Orchestra
  • 18.00 – Pokaz tańca ulicznego hip-hop Dance – Wojownicy Krzyża
  • 19.00 – EUCHARYSTIA
  • 20.45 – Uwielbienie
  • Więcej szczegółów programu TUTAJ

4. Pamiętajmy w naszych modlitwach zarówno o organizatorach jak i uczestnikach ŚDM, które odbędą się w dniach od 26-31 lipca w Krakowie. Prośmy dla nich o opiekę Matki Bożej i Boże Błogosławieństwo. Szczególnej opiece Ducha Świętego i Matki Bożej powierzajmy Ojca Świętego Franciszka.

5. Prosimy rodziców i opiekunów by dzieci i młodzież podczas wakacyjnego wypoczynku mogli korzystać z niedzielnej Mszy Świętej. Wszystkich zarówno pracujących jak i wypoczywających powierzamy Matce Bożej i Miłosierdziu Bożemu.

6. Z racji zbliżającego się wspomnienia Św. Krzysztofa (25 lipca) w przyszłą niedziel po każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie pojazdów. Chętnych zapraszamy z pojazdami na plac przed kościołem koło krzyża.

7. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Niedzieli.

8. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspomnienie w piątek Św. Marii Magdaleny w sobotę Św. Brigidy Patronki Europy.

9. W tym tygodniu Msze Święte o godzinie 18.00 z wyjątkiem czwartku. W czwartek Msza Święta o godzinie 8.00.

10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna w środę, tylko w piątek od 16.30 do 17.30.

11. W minioną niedzielę zebraliśmy 2174 zł na nowe konfesjonały, Bóg zapłać za wszystkei złożone dary.

Zielona Góra  17.07.2016                                                       Ks. Proboszcz Zbigniew Tartak