OGŁOSZENIA – 27.12.2015 – Niedziela Świętej Rodziny

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny – patronalne święto Rodzin Katolickich.
2. W wtorek rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Przyjęcie kapłana jest publicznym wyznanie wiary, a zarazem wyrazem jedności Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym i tym samym z Kościołem Powszechnym.
W czasie kolędy postarajmy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakryjmy białym obrusem, postawmy na nim Pismo Święte, krzyżyk, zapalone świece oraz wodę święconą z kropidłem. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty/ćwiczenia do religii. Kandydaci do bierzmowania niech zaś przygotują indeksy do sprawdzenia.
3. Plan kolędy w tym tygodniu:

• Wtorek: ul. Suwalska 2, 4
  • Środa: Graniczna; Szosa Kisielińska; Augustowska 1,3; Suwalska 1,3,5; oś. Śląskie 12,21; Raculka
  • Sobota: ul. Polna, Mrągowska

W gablocie i na stronie parafii umieszczony został poprawiony plan kolędy.
4. W czwartek dzień św. Sylwestra, papieża. Z tej okazji zapraszamy na nabożeństwo kończące rok kalendarzowy o godzinie 16:30 oraz na Mszę św. o godz. 17:00.
5. W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok, jest to święto obowiązkowe. Msze święte w tym dniu będą odprawiane jak w niedzielę z wyjątkiem tym, iż nie będzie Mszy św. o godzinie 8:00. (Ze względy na przypadającą w tym dniu uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)
6. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia zapraszamy na:
– Koronkę do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 1500 do kaplicy św. siostry Faustyny. Na koronce modlimy się w intencjach osobistych i parafialnych. Intencje własne można przynosić spisane na kartkach i podawać członkinią grupy Faustinium.
– Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej parafii, codziennie przed każdą wieczorną Mszą św.
– Cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 1700 do Mszy św.
7. Do nabycia jest prasa katolicka Gość Niedzielny, Niedziela oraz specjalne kalendarze na nowy rok Miłosierdzia Bożego.

Zielona Góra, 27 XII 2015 ks.

Proboszcz Zbigniew Tartak