OGŁOSZENIA – 28.02.2016 – III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu.
  2. Dziś gościmy w naszej parafii Siostry ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego.
  3. Dziś możemy złożyć do puszek swoją jałmużną na dar Grona Wspierających Ubogich.
  4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
  • Droga krzyżowa dla dzieci – piątek godz. 16:30
  • Droga krzyżowa dla wszystkich – piątek godz. 17:30
  • Gorzkie żale – niedziela 17:30 (w trakcie tego nabożeństwa zbierana jest taca na kwiaty do Bożego grobu)

5. Zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdroweinie w środę o godz. 18:00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:

• Adorację Najświętszego Sakramantu w intencji powołań kapłańskich prowadzona przez Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 17:30.
  • Godzina Miłosierdzia w piątek o godz. 15:00.
  • Spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 17:00 do Mszy Św.
  • Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa (litania i akt oddania się NSPJ) w piątek przed Mszą św.
  • Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. ku czci Najświętszego Serca Maryi w sobotę o gdz. 8:00.

7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w czwartek po Mszy św.

8. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do udziału w akcji zbierania darów i żywności dla ubogich rodzin z naszej parafii. Zbiórka będzie trwała w czwartek i piątek (4 i 5 marca) w sklepach Biedronka na terenie naszej parafii. W niedzielę zaś dary do paczek będzie można przynieść do kościoła.

9. W pierwszy piątek Kancelaria Parafialna jest nieczynna.

10. Zapraszamy na spotkanie modlitewno formacyjne Odnowy w Duchu Świętym w piątek po Mszy św.

11. Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 9:00.

12. Zbiórka ministrantów w sobotę godz. 10:00.

13. W parafii pw. Najświętszego Zbawiciela rozpoczyna się kurs przedmałżeński w piątek 4 marca o godz. 18:30.

14. W odpowiedzi na papieską inicjatywę „24 godziny dla Pana” w naszym mieście w konkatedrze pw. Św. Jadwigi w piątek od godz. 15:00 do soboty godz. 15:00 będzie trwała adoracja i możliwość do skorzystania ze spowiedzi świętej przez cały czas. Zielonogórskie parafie w tym czasie gormadzą się w kościele konkatedry na sztafecie modlitewnej, czas przeznaczony dla naszej wspólnoty jest w godz. 23:00 – 24:00. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tą inicjatywę papieża Franciszka.

15. Za tydzień w IV Niedzielę Wielkiego Postu, w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje, które będą trwały do 9 marca, wygłosi je ks. Tomasz Matyjaszczyk.

16. Za tydzień I niedziela miesiąca, czyli niedziela adoracyjna.

17. Do nabycia jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela.

18. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje.

Zielona Góra, 28 II 2016                                       ks. Proboszcz Zbigniew Tartak