OGŁOSZENIA – 3.04.2016 – II Niedziela Wielkanocna

1. Dziś II Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego, nasz parafialny odpust.

2. Dzisiejsza uroczystość jest jednocześnie swiętem patronalnym Caritas i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji członkowie Caritas będą zbierali za tydzień do puszek ofiary na dzieła charytatywne.

3. Serdecznie dziekujemy wszystkim dobrodziejom za ofiary złożone na nowy obraz Jezusa miłosiernego, który wczoraj poświęcił ks. bp. Paweł Socha.

4. Witamy w naszej parafii siostry ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego, które już od Piątku Wielkanocnego w ramach przygotowań do odpustu dzieliły sie i dzielą świadectwem miłosierdzia. Siostry poprowadzą jeszcze dzisiaj nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w Niedziele Miłosierdzia o godz. 15:00

Pamiętajmy, iz sam Pan Jezus mówił do s. Faustyny:

– o Niedzieli Miłosierdzia: W dniu tym otwarte są wnetrznosci miłosierdzia mego, wylewam całe morze łas na dusze, które się zbliżają do źródła miłosierdzia mojego. Która dusza przystapi do spowiedzi i Komunii świętej, dostapi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte sa wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz.699)

– o Godzinie Miłowierdzia: W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych; w tej godzinie stała się łaska dla świata całego – miłosierdzie zwyciężyło sprawiedliwość (Dz.1572)

5. Zapraszamy na koncert ku czci Miłosierdzia Bożego, dziś o godz. 19:30

6. Przypominamy, iz w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia zapraszamy na:

– Koronke do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15:00 do kaplicy św. siostry Faustyny

– Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej parafii, codziennie przed każdą wieczorną Mszą Sw.

7. W poniedziałek 4 kwietnia Dzień Świętości Życia – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z tej okazji zachęcamy do podejmowania duchowej adopcji dziecka poczętego (deklaracje wyłożone są na stoliku) oraz zapraszamy na uroczyste złożenie przyżeczenia duchowej adopcji w poniedziałek podczas Mszy Św. wieczornej

8. Spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania we wtorek w łączności ze Mszą Św. o godz. 18:00

9. Spotkanie Caritas w czwartek po Mszy Św. wieczornej.

10. Zapraszamy na spotkanie modlitewno-formacyjne Odnowy w Duchu Świętym w piątek po Mszy Św.

11. Zbiórka ministrantów w sobote o godz. 10:00

12. Za tydzień druga niedziela miesiąca – taca przeznaczona będzie na potrzeby parafii (nowe konfesjonały)

13. Do nabycia jest prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela

14. Po Mszy św. ucałowanie relikwi Św. Faustyny