OGŁOSZENIA – 31.07.2016 – XVIII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XVIII Niedziele zwykła w roku liturgicznym.

2. W dzisiejszej ewangelii Pan Jezus zaprasza nas do refleksji byśmy postawili sobie pytanie w czym widzimy wartość i bogactwo naszego życia. Czy jesteś „bogaty przed Bogiem”.

3. W poniedziałek zaczyna się sierpień, miesiąc, w którym szczególnie modlimy się o trzeźwość Narodu Polskiego. Dlatego gorąco zachęcamy do podejmowania w tym miesiącu abstynencji alkoholowej i modlitwę w intencji uzależnionych i zniewolonych przez alkohol.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

• W czwartek od 17.30 do 18.00 adoracja i modlitwa w intencji powołanych i w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  • W piątek o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i godzina Miłosierdzia Bożego, adoracja do godziny 18.00. Od godziny 17.00 do 18.00 okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej.

5. W pierwsza sobotę miesiąca o godzinie 8.00 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz zamiana tajemnic Żywego Różańca.

6. W sobotę od 9.00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę od 16.30 do 17.30. Nie będzie czynna w piątek, ponieważ jest pierwszy piątek miesiąca.

8. Dzisiaj po Mszy Świętej jak w każdą ostatnią niedziele miesiąca możemy złożyć ofiarę do puszek na Dzieło Pomocy Wspierania Ubogich.

9. W sobotę 6 sierpnia będziemy przeżywali święto Przemienia Pańskiego

10. W poniedziałek 1 sierpnia opiekę duszpasterska w parafii Miłosierdzia Bożego jako nowy proboszcz rozpocznie Ks. dr Paweł Łobaczewski, były rektor Seminarium Duchownego w Paradyżu.

11. Liturgiczna instalacja nowego Proboszcza będzie w poniedziałek na Mszy Świętej o godzinie 18.00. Uroczyste powitanie przez parafian będzie w najbliższą niedzielę 7 sierpnia na Mszy Świętej o godzinie 11.00. Otoczmy nowego Proboszcza ludzką życzliwością i otwartością serc oraz naszą gorącą modlitwą.

Zielona Góra 31.07.2016                                                                             ks. Proboszcz Zbigniew Tartak