-OGŁOSZENIA – 6.11.2016 – XXXII Niedziela Zwykła

XXXII Niedziela Zwykła

1. Dziś przeżywamy XXXII Niedzielę Zwykłą.
  2. Jeszcze  do 8 listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
  3. W środę 9 listopada, święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Katedry Papieża. W parafii pw. Najświętszego Zbawiciela – odpust.
  4. W czwartek 10 listopada rozpoczyna się Nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  5. W piątek Narodowe Święto Niepodległości – pamiętajmy w modlitwie o naszej ojczyźnie. Na ten dzień Ks. Bp diecezjalny udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (zalecając inne praktyki pokutne).
  6. Modlitwa wypominkowa za zmarłych trwać będzie do 20 listopada. Nabożeństwo w dni powszednie rozpocznie się o 17.15, zaś w niedzielę o 17.45. Modlitwa to najpiękniejszy i jedyny dar jaki możemy ofiarować, tym którzy od nas odeszli.
  7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie – organizację wspierającą Kościół w krajach, gdzie są prześladowania.
  8. W naszej parafii w tym tygodniu spotkania następujących grup:

1. we wtorek o 17.00 (kaplica) Bractwo Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące i Umierających Grzeszników
    2. w czwartek – po Mszy Św. wieczornej – Akcja Katolicka
    3. w czwartek – po Mszy Św. wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym
  9. W dniach 11-13 listopada Siostry Albertynki organizują w Poznaniu skupienie dla dziewczyn. Więcej szczegółów na plakacie.
  10. KSM Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej organizuje młodzieżową pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik i Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie w dniach 18-20 listopada. Koszt: 20 PLN. Więcej szczegółów na plakacie.
  11. Do nabycia są kalendarze diecezjalne na przyszły rok. Kalendarz jednokartkowy kosztuje 2PLN, a kalendarz wielokartkowy – 5 PLN.
  12. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i piątek w godz. 16.30-17.30.
  13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny i Miłujcie się.
  14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 6.11.2016