1.03.2020 – I Niedziela Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.45, zaś nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.20 dla dorosłych, a o 16.30 dla dzieci. Wzorem lat poprzednich po nabożeństwie Gorzkich Żali prowadzona
    jest zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. Dzisiaj zmiana tajemnic Róży Rodzice za dzieci, zaś Msza św. w poniedziałek o 18.00.
  3. W tym tygodniu:
    – we wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotyka się Odnowa Charyzmatyczna,
    – w środę Mszą św. rozpoczyna swoje spotkanie Duszpasterstwo Talent,
    – I czwartek miesiąca – adoracja prowadzona przez Przyjaciół Paradyża i spotkanie tej grupy po Mszy Świętej wieczornej,
    – I piątek – Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00 i adoracja do 16.20, od 15.30-16.20 spowiedź; w tym dniu ks. Piotr odwiedzi chorych od godz. 9.00,
    – I sobota miesiąca – Msza i nabożeństwo wynagradzające Sercu Niepokalanej od marca będzie o godz. 9.00 na prośbę osób praktykujących I-soboty.
  4. Ze stolików można pobrać skarbonkę Moja Jałmużna Wielkopostna dla Seniorów 2020.
  5. Od 1 lutego nasza parafia została Ambasadorem Miłosierdzia hospicjum dla dzieci bł. Michała Sopoćki w Wilnie prowadzone przez s. Michaelę Rak. Osoby z 4 naszych wspólnot: młodzież Misericordia, Domowy Kościół, wspólnota Faustinum i Mężczyźni św. Józefa podjęły się codziennej modlitwy koronką w intencji chorych i umierających tegoż hospicjum. W trakcie Wielkiego Postu chcemy również jako parafia wesprzeć hospicjum materialnie. Swój dobrowolny dar można złożyć do skarbonki na ścianie przy wyjściu z kościoła.
  6. Rekolekcje o Eucharystii organizowane przez grupę o. Pio odbędą się w dn. 9-11 marca w kościele św. Alberta w Zielonej Górze. Szczegóły na plakacie.
  7. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 6 marca o godz. 18.30 w kościele p.w. Najśw. Zbawiciela.
  8. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę 16.30 do 17.30 i w piątek od 19.00 do 19.30.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.
  10. Dzisiaj kawiarenka parafialna nieczynna z racji kursu przedmałżeńskiego.
  11. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy ,,Ad Gentes”.

Zielona Góra, 01.03.2020