Dla ojców naszej parafii i nie tylko

Published by parafia_admin on

Cztery lata temu kilku ojców z naszej parafii wybrało się z dziećmi na weekendowy wypad pod namioty. Mieli ogromną potrzebę bycia cały czas blisko Boga, dlatego na wyprawę tą pojechał z nimi ksiądz Piotr Wadowski – ówczesny wikariusz parafii.

Oprócz zabaw, gier, nocnych podchodów i wspólnego czasu ojcowie wraz z dziećmi pamiętali o codziennej modlitwie i uczestniczyli w polowej Mszy świętej. Już wtedy postanowili wyjeżdżać na podobne wypady częściej. Nie wiedzieli jednak, że systematycznie do ich grupy będą dołączali ojcowie z innych parafii, miejscowości a nawet województw.

Stale rozwijająca się grupa oraz oczekiwania przybywających nowych mężczyzn spowodowały, że w sierpniu tego roku ta nieformalna wspólnota założyła stowarzyszenie.

Za zgodą i błogosławieństwem Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego mężczyźni z tego stowarzyszenia przyjęli nazwę Katolickiego Stowarzyszenia Ojcostwo Powołaniem. Ich pragnienie Boga w tej ojcowskiej przygodzie przejawia się nie tylko w życiu i codzienności ale także w sposobie działań. To Eucharystia była dla nich podstawowym elementem założycielskim, dopiero po niej zawieźli dokumenty do Sądu. To siedziba naszej parafii została obrana na siedzibę stowarzyszenia. To w końcu wszystkie plany i decyzje podejmowanie są razem z Bogiem. Członkowie stowarzyszenia należą też do wspólnoty Mężczyzn Świętego Józefa bo jak twierdzą “działanie” to drugie imię każdego mężczyzny ale bez poznania Słowa, bez relacji z Bogiem, bez spotkań formacyjnych nie są w stanie poprowadzić dziełem – powołaniem – do jakiego wzywa ich Bóg.

Zapraszamy do poznania ich bliżej, obejrzenia wielu zdjęć i filmów z ich spotkań na stronie www.ojcostwopowolaniem.pl

Ci wspaniali ojcowie zapraszają każdego mężczyznę do wspólnych przedsięwzięć, mają wiele wspaniałych planów na kolejne lata, jednak wiele  nich nie są w stanie zrealizować bez Państwa pomocy. Oni sami działają charytatywnie, jako wolontariusze jednak wiele z planowanych wydarzeń wymaga nakładu finansowego dlatego utworzyli specjalną zrzutkę internetową, na którą każdy może przekazać swoją pomoc, każdy może przyczynić się do poszerzania tego dzieła.

Link do zrzutki tutaj: ZRZUTKA

 

Categories: Bez kategorii

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.