Published by parafia_admin on

Dzien_Dziecka_PMB_fot.84Dnia 29 maja 2016 r. przy naszej parafii odbył się Parafialny Festyn Rodzinny „Dzień Dziecka”.

Organizatorzy przygotowali zarówno dla dzieci jak i dorosłych wiele atrakcji i zabaw. Ten dzień rozpoczęliśmy Mszą św. dla dzieci o godzinie 11:00, po której na placu przy kościele zaczęły się zabawy i konkursy. W pierwszej kolejności dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym, którego tematem było namalowanie farbami historii Arki Noego odczytanej wcześniej przez Panią Olgę. W tym czasie rodzice mogli spędzić czas przy wspólnych rozmowach i pysznym poczęstunku przygotowanym przez panie z Caritas, wspólnoty Żywego Różańca i wielu parafian. Nie zabrakło kiełbaski z grilla, smakowitego żuru i przepysznych ciast.

Długie kolejki dzieci i nie tylko 😉 ustawiły się do konkursu paintballowego, w którym dzieci po przeprowadzonym, krótkim szkoleniu i wykładzie na temat bezpiecznej zabawy miały zadanie celnego strzelania kolorowymi kulami żelowymi do tarczy. Kolejnymi konkursami była piłka nożna oraz Igrzyska Parafialne, do których czynnie dołączyli rodzice. W trakcie imprezy odwiedzili nas strażacy z OSP Racula, zaprezentowali wóz bojowy i sprzęt strażacki. Wszyscy mogli przyjrzeć się ich pracy z bliska a nawet wypróbować swoich sił w pracy w hełmie i z „sikawką”. Przez cały dzień zabawę umilała trampolina i ogromna, dmuchana zjeżdżalnia. W ten ciepły, słoneczny dzień lodziarnia z os. Pomorskiego ufundowała wszystkim dzieciom pyszne lody. Przy namiocie organizatora prezentowane były nagrody do konkursów i loterii.Z ostały one rozlosowane na koniec imprezy a ich ilość spowodowała, że wręczanie ich trwało ponad godzinę.

Ze sprzedaży losów do loterii i smakołyków zebraliśmy kwotę 3.038,10 zł, którą w całości przeznaczyliśmy na dofinansowanie wakacji dla dzieci z ubogich rodzin.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom z wielkim sercem, którzy wsparli naszą imprezę i bez których nie byłaby ona taka udana. Wśród nich są m.in.:

• Jarosław Berent ze sklepu KOGUCIK
  • Grzegorz Adamiak z firmy POLFOOD
  • Ireneusz Krawczel z firmy DOMLUX
  • Renata Matras z firmy MATRAS NIERUCHOMOŚCI
  • Łukasz Bobrowski z firmy ALL SERVICE
  • Damian Rybacki z FARMA KALINA
  • Jacek Pluciński i Jacek Karpiński z Fabryka Lodów Naturalnych
  • Elzbieta i Wojciech Wojciechowscy z CITOREN WOJCIECHWOSKI
  • Beata i Andrzej Zientarscy z Pub Retro
  • Katarzyna i Wiesław Stankiewiczowie z Baru TURYSTA
  • Tomasz Stanilewicz, Cezary Molenda z kwiaciarni Kuźnia Zapachów
  • Artur Gogół z firmy ARTGO OPAKOWANIA
  • OSP Racula
  • Krzysztof Kozłowski
  • Krzysztof Fechner i Krzysztof Szymczak
  • Piekarnia REMA
  • Małgorzata i Renata Wojtowicz
  • Pani Anita – sklep internetowy Wiatraczek
  • Agencji Artystycznej Art & Fun
  • wiele, wiele innych osób.

Dziękujemy też – Laurze, Asi, Karolinie, Izie, Anastazji, Wojtkowi i Bartkowi za pomoc w prowadzeniu imprezy, konkursów i animacji dla dzieci.

Categories: Bez kategorii