Ekstremalna Droga Krzyżowa “Królowa Pokoju”

Published by parafia_admin on

Dnia 7 kwietnia 2017 roku w całej Polsce i kilku innych krajach odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Wydarzenie początkowo skierowane do mężczyzn dzisiaj skupia coraz więcej uczestników wśród kobiet, młodzieży i osób starszych. Uczestnicy muszą przejść w trudnych, nocnych warunkach odległość minimum 40 km. 

 

Zobaczcie więcej:

 

Nasz rejon Zielona Góra – Otyń "Królowa Pokoju" liczył ponad 41 km i prowadził głównie drogami leśnymi. On-line zapisało się 119 osób, jednak w przeddzień oraz w dniu wydarzenia doszło kilku nowych uczestników. W sumie udział wzięło 126 osób. Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy podjęli wyzwanie a także osobom dobrego serca, które pomagały w organizacji, m.in.: ks. proboszczowi Pawłowi i ks. Piotrowi z naszej parafii, Krzysztofowi Fechner, Krzysztofowi Szymczak i wielu innym. Wielkie dzieki ks. proboszczowi Zbyszkowi Tartak za witanie w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu przybywających wędrowców i ugoszzczenie ich gorącą kawą, herbatą i ciastem. 

Przed wyjściem w trasę odbyła się msza święta dla uczestników, podczas której składali oni swoje datki, te zostaną przeznaczone na msze święte, które będą odbywały się w intencji wszystkich uczestników EDK a o ich terminach wkrótce bedziemy informowali.

Do zobaczenia na kolejnej edycji EDK 2018. 

Na koniec gorąca prośba do uczestników – prześlijcie proszę swoje uwagi i oceny trasy a także doświadczenia, przeżycia i świadectwa z EDK Królowa Pokoju – proszę wysyłać na adres admin@parafia-mb.pl 

Lesław Barczyński

 

Categories: Bez kategorii

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.