Festyn rodzinny 2018

Published by parafia_admin on

Tydzień temu dnia 27 maja 2018 roku po ra kolejny odbył się przy naszej parafii charytatywny festyn rodzinny "Dzień Dziecka".

Organizatorem festynu jest nasza parafia oraz Parafialny Zespół CARITAS. Jak co roku na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji, zabaw, konkursów i nagród. Nie zabrakło pysznego jedzenia, wśród którego znalazł się pyszny CHLEB WIKAREGO – własnoręcznie przygotowane i wypieczone przez naszego księdza Piotra bochenki naturalnego chleba. 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko małego ZOO, prezentowane przez sklep zoologiczny Leniwiec jadowite pająki, brazylijskie karaluchy czy wąż skupiały przez cały dzień dzieci i dorosłych. Swoją muzyką i śpiewem zabawiał nas zespół Nietkowianki, przed którego koncertem wystąpiła młodziutka Ola Gogół śpiewając bez podkładu – pełna profeska. Oczywiście nie zabrakło dzielnych strażaków z OSP Racula i wielu, wilu innych atrakcji. 

Zapraszamy do obejrzernia galerii i poznania darczyńców, bez których ta impreza nie byłaby tak udana.

 

Naszą imprezę wsparło zarówno wiele firm jak i osób prywatnych natomiast głównymi sponsorami są:

1. Agencja pracy LPI – Łukasz Paszko z Niemiec , która ufundowała nam pawilony imprezowe oraz ławki ogrodowe. Firma LPI organizuje miejsca pracy na terenie Niemiec, swoim pracownikom pomaga w znalezieniu mieszkania lub udostępnia jedno z wielu mieszkań służbowych. Każdy pracownik ma zapewnioną stałą opiekę prawną. W pracy w Niemczech mile widziane są małżeństwa a nawet całe rodziny.

2. Urząd Miasta Zielona Góra

3. AUTO-KLIMAT – Joanna Ciszka z Kożuchowa – firma, która zajmuje się regenracją i sprzedażą sprężarek klimatyzacji i zaworów EGR do wszystkich marek pojazdów.

Bardzo dziękujemy także firmom, które wspierają nas co roku bo to również dzięki ten festyn jest tak udany:

 • CITROEN WOJCIECHOWSKI – Elżbieta i Wojciech Wojciechowscy z Zielonej Góry
 • INTER-TURBO DPF – Sylwia Ciszka z Kożuchowa zajmuje się regenracją i sprzedażą turbosprężarek oraz filtrów DPF do wszystkich marek pojazdów.
 • Pani Stanisława Rybczyńska z Piekarni Racula – Pani Stanisława była od samego początku bardzo zaangażowana w organizację tej imprezy, ufundowała nam także pyszny, wyrabiany wg tradycyjnej receptury chleb oraz doskonałe ciasto drożdżowe
 • Artur Gogół
 • Sklep 1001 Drobiazgów z ulicy Wyszyńskiego
 • Bar Turysta – Katarzyna i Wiesław Stankiewicz
 • Salon Fryzjerski Arabella – Anna Wrotecka
 • Mistero Milano – Katarzyna Heryan
 • Kwiaciarnia Kuźnia Zapachów – Cezary Molenda
 • Kawiarnia Montanha Verde 
 • Intermarche – Szosa Kisielińska
 • Piekarnia Sofian
 • Wojciech Jakóbczyk
 • Firma reklamowa SITOGRAF – Krzystof Kozłowski z Raculi
 • Sklep zoologiczny LENIWIEC – os. Pomorskie 9B

Wielkie podziękowania także dla Sebastiana Wańtucha i wielu, młodych parafian, którzy dzielnie pomagali przy organizacji placu, w sprawach technicznych i przy organizacji konkursów i zabaw dla dzieci. Ze smakiem 😉 wspominamy także pyszności w strefie gastronomicznej przygotowane przez nasze wspaniałe parafianki. 

Na koniec ogromne podziękowania dla Was kochani bo ten festyn był właśnie dla Was ale także dzięki Wam! Kupując losy, jedząc i bawiąc się zostawialiście pieniążki, które jak co roku PZ CARITAS przeznacza na wakacje dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Co roku udaje się nam wspólnie zebrać coraz większą ilość tych pieniązków – w tym roku mamy 4350 zł !!! DZIĘKUJEMY !!!

Fotografie – LeoVision

Categories: Bez kategorii

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.