I Niedziela Adwentu

1. Dziś I niedziela Adwentu. Rozpoczął się nowy rok liturgiczny.

2. Msze Święte roratnie w naszej parafii codziennie z wyjątkiem niedziel o godz. 18.00. W środę i piątek zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami.

3. W tym tygodniu:
a. we wtorek rekolekcje adwentowe dla szkoły podstawowej,

b. we wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym

c. w środę Mszą Świętą wieczorną rozpoczyna swoje spotkanie Duszpasterstwo Pracodawców i Przedsiębiorców Talent,

d. w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy Świętej wieczornej,

e. w piątek Godzina Miłosierdzia o godz. 15:00 i spowiedź św. od godz. 16:30 do Mszy św.,

f. w piątek odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Piotr od 9.00

g. w sobotę nabożeństwo ,,1000 Zdrowaś dla Niepokalanej i Jezusa” w godz. 6.00-21.00. Intencja nabożeństwa: tryumf Niepokalanego Serca Maryi i Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii, Zielonej Górze, diecezji, Polsce i na świecie. Można wziąć udział w całości lub w części, w zależności od możliwości czasowych. Szczegóły na plakatach i w internecie.

h. w sobotę, pielgrzymka do Legnicy dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i dla ich rodziców. Wyjazd o godz. 9.00.

i. w sobotę, Wieczór modlitwy z Niepokalaną Maryją, w kościele Brata Alberta o 18.30,

j. w sobotę, Adwentowy Dzień Młodych w Grodowcu i Rokitnie w godz. 18.00-21.30.

4. Od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt dużej świecy 13 zł, małej 6 zł. Zachęcamy do zakupu świec.

5. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. W naszej parafii będziemy gościć siostrę z Kazachstanu, która z ks. Arturem, proboszczem z Kapszagaj prowadzą Parafialny Dom Dziecka. Siostra po Mszy św. będzie dzielić się świadectwem pracy na Wschodzie.

6. Czuwanie modlitewne dla mężczyzn w intencji ich małżeństw i rodzin w Sanktuarium MB w Otyniu 14 grudnia w godz. 15.00-19.00.

7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w środę w godz. 16.30-17.30.

8. Kawiarenka parafialna dzisiaj nieczynna (kurs przedmałżeński), a w okresie Adwentu będzie czynna po Mszy o godz. 9.30, 11.00, ale bez słodkości, tylko kawa i herbata.

9. Do nabycia są kalendarze parafialne i diecezjalne.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.

11. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 1.12.2019