I ty możesz ewangelizować

Published by parafia_admin on

12735829_1024629187610707_1297179978_nWczoraj, 18 lutego 2016 roku na spotkaniu modlitewno-formacyjnym Odnowy w Duchu Świętym gościliśmy Anetę i Rafaela – misjonarzy z Brazylii, członków wspólnoty “Przymierze Miłosierdzia”.

Jak zawsze podczas naszych spotkań przeżyłem cudowne spotkanie z Jezusem, wysłuchałem interesującego opowiadania Rafaela, czytaliśmy i rozważaliśmy wspólnie Słowo Boże ale najbardziej utkwiło mi w głowie i sercu słowo, że mówić o Bogu może każdy z nas. Wiele osób myśli, że ewangelizacja jest zarezerwowana wyłącznie dla księdza. Niestety to nie prawda! Ogromną rolę w niesieniu dobrej nowiny odgrywamy właśnie my, świeccy.

 

Na ciekawą formę przekazania społeczności naszego miasta – Zielonej Góry wpadli nasi przyjaciele Krzyś Fechner i Krzysztof Szymczak z parafii pw.M.B. Nieustającej Pomocy. Wynajęli powierzchnię reklamową przy ul. Wrocławskiej i zlecili wykonanie tablicy upamiętniającej jubileusz Miłosierdzia Bożego, który będzie trwał do 20 listopada 2016 roku.

“Z darów i łaski jaką dostaliśmy od Boga. Z potrzeby serca.” odpowiedział mi Krzyś Fechner zapytany skąd fundusze na realizację tak pięknej inicjatywy.

Jakże pięknym jest pokazywać co podpowiada nam serce. Nie bójmy się i nie wstydźmy się być dziećmi Bożymi.

admin Lesław Barczyński

Categories: Bez kategorii

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.