II Niedziela Wielkiego Postu

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Wszystkim Paniom życzymy dzisiaj wszelkich łask Bożych przez orędownictwo Niepokalanej.
  2. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.45, zaś nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.20 dla dorosłych, a o 16.30 dla dzieci. Wzorem lat poprzednich po nabożeństwie Gorzkich Żali prowadzona jest zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. Dziś zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy ,,Ad Gentes” i na fundusz grzewczy.
  4. W tym tygodniu:
    – we wtorek: o 17.00 – spotkanie w kaplicy Bractwa Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące,
    – we wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotyka się Odnowa Charyzmatyczna,
    – od wtorku po Mszy św. wieczornej będzie prowadzona 9 dn. nowenna do św. Józefa w intencji Kościoła, Ojczyzny i mężczyzn w naszej parafii przed urocz. św. Józefa, 19 marca,
    – w środę spotkanie dla bierzmowanych, grupa młodsza, o godz. 19.00,
    – w czwartek spotkanie Akcji Katolickiej,
    – w piątek, 7 rocz. wyboru na Stolicę Piotrową Franciszka, pamiętajmy w modlitwie,
    – w sobotę konferencja przed chrzcielna z cyklu A, o godz. 19.00 w salce pod plebanią.
  5. Ze stolików można pobrać skarbonkę Moja Jałmużna Wielkopostna dla Seniorów a do skarbonki na ścianie przy wyjściu z kościoła można złożyć swój dobrowolny dar na hospicjum dla dzieci w Wilnie.
  6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę 16.30 do 17.30 i w piątek od 19.00 do 19.30.
  7. Katolicka Szkoła Podstawowa zaprasza rodziców zainteresowanych zapisami dzieci do klasy pierwszej i zerówki na dzień otwarty 11.03 o godz. 17.00. Szczegóły na ulotkach i plakatach.
  8. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład ,,Umiłowana Amazonia”, który wygłosi ks. Robert Patro 10.03 o godz. 18.00 w budynku plebanii Najświętszego Zbawiciela.
  9. Caritas rozprowadza paschaliki wielkanocne.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny, Egzorcysta, Słowo wśród nas.
  11. Kawiarenka parafialna czynna po Mszy o 9.30 i 11.00. Dziś obsługuje wspólnota Mężczyźni św. Józefa, zapraszamy szczególnie Panie.
  12. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłym tygodniu taca na fundusz remontowy.
  13. Po Mszy św. z polecenia ks. Biskupa odmówimy Pod Twoją obronę i odśpiewamy suplikację ,,Święty Boże, święty mocny” w intencji zmarłych na świecie z powodu epidemii, o zdrowie dla chorych oraz
    mądrość i roztropność dla wszystkich ludzi.

Zielona Góra, 08.03.2020