Msza Święta wynagradzająca NSPJ za grzechy uczestników EDK

Published by parafia_admin on

Zapraszamy wszystkich uczestników EDK do udziału we Mszach św. wynagradzających Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy (z tacy zebranej na Mszy inaugurującej EDK).

Jeżeli nie jesteśmy w łasce uświęcającej, wówczas należy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w tym dniu lub tygodniu, bo istotą i warunkiem pierwszych piątków jest uczestnictwo we Mszy św. wraz z przyjęciem Komunii świętej wynagradzającej Sercu Jezusowemu za grzechy swoje i całego świata.

Msze św. wynagradzające NSPJ za grzechy uczetników EDK:

• 5 maja, godz. 18.00
  • 2 czerwca, godz. 18.00
  • 7 lipca,godz. 18.00
  • 4 sierpnia,godz. 18.00
  • 1 września, godz. 18.00
  • 6 października, godz. 18.00
  • 3 listopada, godz. 18.00
  • 1 grudnia, godz. 18.00
  • 5 stycznia, godz. 15.00 (na zakończenie, w godzinie śmierci).

Jakie są owoce tych 9 pierwszych piątków miesiącach?

Przede wszystkim – przemiana serca, ale Pan Jezus przez św. Małgorzatę Marię Alacoque w 1673 r. złożył też 12 obietnic, z czego 12 jest szczególnie ważna w konteksćie zbawienia.

OBIETNICE

1. Dam im wszystkie łaski potrzebne w ich stanie.

2. Zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach.

3. Będę ich pocieszał we wszystkich ich strapieniach.

4. Będę ich bezpieczną ucieczką za życia, a szczególnie przy śmierci.

5. Wyleję obfite błogosławieństwa na wszystkie ich przedsięwzięcia.

6. Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło nieskończonego miłosierdzia.

7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi.

8. Dusze gorliwe dojdą szybko do wysokiej doskonałości.

9. Błogosławić będę domy, w których obraz mego Serca będzie umieszczony i czczony.

10. Kapłanom dam moc kruszenia serc najzatwardzialszych.

11. Imiona tych, co rozszerzać będą to nabożeństwo, będą zapisane w mym Sercu i na zawsze w Nim pozostaną.

12. Przyrzekam w nadmiarze miłosierdzia Serca mojego, że wszechmocna miłość moja udzieli tym wszystkim, którzy komunikować będą w pierwsze piątki przez dziewięć miesięcy z rzędu, łaskę pokuty ostatecznej, że nie umrą w stanie niełaski mojej ani bez sakramentów i że Serce moje stanie się dla nich bezpieczną ucieczką w godzinę śmierci.

Categories: Bez kategorii