Nocna wyprawa ojca z dziećmi – Rykowisko 2018

Published by parafia_admin on

W miniony weekend odbył się już kolejny wyjazd ojców z dziećmi pod patronatem naszej parafii. Tym razem głównym celem wyprawy były podchody jelenii podczas ich godów tzw. rykowiska. 

W wyprawie udział wzięło 10 ojców ze swoimi dziećmi. Opiekunem duchowym był ks.Piotr Wadowski. Mała grupa ojców wyjechała na miejsce już w piątek i to ta grupa miała okazję spotkania grupy dzików i jenota oraz przysłuchiwania się rykom jelenii, które trwały do samego rana. Wschodzące słońce i ciepła woda jeziora w Kosobudzu zachęciła niektórych do kąpieli. Sobota obfitowała w długie spacery leśne i grupowe podchody z GPS i krótkofalówkami – niezła zabawa dla dzieci i ojców. Po południu synowie z ojcami szykowali kolację natomiast córki zajęły się przygotowaniem i ozdobą ołtarza polowego. Mszą świętą zakończyliśmy dzień i przygotowaliśmy się do wieczornej kolacji i kolejnej nocnej wyprawy w poszukiwaniu jelenii. Mając do dyspozycji profesjonalną, myśliwską lornetkę i noktowizor mogliśmy przeczesywać wzrokiem las i łąki w całkowitych ciemnościach. Niestety tej nocy jelenie odeszły w inne rejony lasu i ich ryki były już dużo mniej słyszalne. Nie mniej jednak czas spędzony z własnymi dziećmi i Bogiem był bardzo dobrym czasem, który powtórzymy już za rok lub wcześniej na innych wyprawach. 

 

Categories: Bez kategorii

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.