W miniony weekend odbył się już kolejny wyjazd ojców z dziećmi pod patronatem naszej parafii. Tym razem głównym celem wyprawy były podchody jelenii podczas ich godów tzw. rykowiska. 

W wyprawie udział wzięło 10 ojców ze swoimi dziećmi. Opiekunem duchowym był ks.Piotr Wadowski. Mała grupa ojców wyjechała na miejsce już w piątek i to ta grupa miała okazję spotkania grupy dzików i jenota oraz przysłuchiwania się rykom jelenii, które trwały do samego rana. Wschodzące słońce i ciepła woda jeziora w Kosobudzu zachęciła niektórych do kąpieli. Sobota obfitowała w długie spacery leśne i grupowe podchody z GPS i krótkofalówkami – niezła zabawa dla dzieci i ojców. Po południu synowie z ojcami szykowali kolację natomiast córki zajęły się przygotowaniem i ozdobą ołtarza polowego. Mszą świętą zakończyliśmy dzień i przygotowaliśmy się do wieczornej kolacji i kolejnej nocnej wyprawy w poszukiwaniu jelenii. Mając do dyspozycji profesjonalną, myśliwską lornetkę i noktowizor mogliśmy przeczesywać wzrokiem las i łąki w całkowitych ciemnościach. Niestety tej nocy jelenie odeszły w inne rejony lasu i ich ryki były już dużo mniej słyszalne. Nie mniej jednak czas spędzony z własnymi dziećmi i Bogiem był bardzo dobrym czasem, który powtórzymy już za rok lub wcześniej na innych wyprawach. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.