OGŁOSZENIA – 03.01.2016 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Published by parafia_admin on

1. Dziś II Niedziela po Narodzeniu Pańskim.
  2.  Dziś wrzucając datek do puszek można wspomóc dzieło Sióstr Magdalenek od Pokuty, jakim jest prowadzony przez Siostry dom dla dziewcząt z rodzin patologicznych.
  3. Trwa wizyta duszpasterska. Pamiętajmy, iż przyjęcie kapłana jest publicznym wyznanie wiary, a zarazem wyrazem jedności Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym i tym samym z Kościołem Powszechnym. W czasie kolędy postarajmy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakryjmy białym obrusem, postawmy na nim Pismo Święte, krzyżyk, zapalone świece oraz wodę święconą z kropidłem. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty/ćwiczenia do religii. Kandydaci do bierzmowania niech zaś przygotują indeksy do sprawdzenia.
  4. Plan kolędy w tym tygodniu:
    – Poniedziałek: os. Śląskie 8, 10, 11
    – Wtorek: os. Śląskie 6 C-D, 7, 9
    – Czwartek: os. Śląskie 4, 5, 6 A-B
    – Piątek: os. Śląskie 1, 2
    – Sobota: os. Śląskie 3, oś. Pomorskie 30-43, 27
    Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w tygodniu od godz. 16:30, w sobotę od 10:00: os. Pomorskie 30-43 os. Śląskie 3 i od 16:30 os. Pomorskie 27. W gablocie i na stronie internetowej parafii umieszczony został poprawiony plan kolędy. W czasie kolędy Msza święta odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, zostaje przeniesiona na godz. 15:00.
  5. W najbliższy wtorek jako wspólnota Kościoła Zielonogórsko-Gorzowskiego będziemy przeżywać uroczysty ingres bp. Tadeusza Lityńskiego do katedry gorzowskiej oraz kanoniczne przejęcie władzy biskupiej nad naszą diecezja. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o nowym księżach Biskupach i prośmy o dary Ducha Świętego dla bp. Tadeusza oraz o łaskę i zdrowie dla bp. Stefana.
  6. We wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 15:00, ze względu na ingres.
  7. Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) przypada w środę. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Na każdej Mszy będą święcone woda, kreda i kadzidło. Taca w „Trzech Króli” przeznaczona będzie na cele misyjne.
  8. W uroczystość Objawienia Pańskiego zapraszamy na 5. Lubuski Orszak Trzech Króli. Już o godz. 11:30 na Placu Bohaterów będą rozdawane korony dla uczestników Orszaku (organizatorzy zachęcają tez do przyjścia z własnoręcznie wykonanymi koronami), o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Po jej zakończeniu, ok. godz. 13:15 Orszak wyruszy do stajenki betlejemskiej przy ratuszu. Przemarsz planowany jest ulicami: Al. Niepodległości, Żeromskiego, Stary Rynek. Orszak zakończy się pokłonem Trzech Króli i wspólnym kolędowaniem.
  9. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, z racji na uroczystość Objawienia Pańskiego, przeniesiona została na następną środę 13 stycznia o godz. 18:00.
  10. Zapraszamy na opłatek grup i wspólnot parafialnych wszystkich ich członków i wszystkich zaangażowanych w życie parafialne w następną niedzielę o godz. 16:00 w sali „Szukałem was”.
  11. Do nabycia jest prasa katolicka Gość Niedzielny, Niedziela oraz specjalne kalendarze na nowy rok Miłosierdzia Bożego.

Zielona Góra, 3 I 2016                                                                                         ks. Proboszcz Zbigniew Tartak

Categories: