Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

 

 1. Dziś Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jednocześnie jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 2. Dobiegł końca rok 2016. Kilka informacji z działalności duszpasterskiej naszej parafii. W tym roku ochrzczonych zostało 60 dzieci, sakramentalny związek małżeński zawarło 15 par narzeczonych, odprawionych zostało 31 pogrzebów.
 3. W bieżącym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Przyjęcie kapłana jest publicznym wyznanie wiary, a zarazem wyrazem jedności Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym i tym samym z Kościołem Powszechnym. W czasie kolędy postarajmy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół należy nakryć białym obrusem, postawić na nim Pismo Święte, krzyżyk, zapalone świece oraz wodę święconą (w miarę możliwości z kropidłem). Dzieci i młodzież proszone są o przygotowanie zeszytów/ćwiczeń do religii. Kolędę rozpoczynamy o 16.00, w soboty zazwyczaj o 13.00.
 4. Plan kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

   

  1. poniedziałek 2.01: ul. Szosa Kisielińska, ul. Graniczna,  ul. Sopocka, ul. Mrągowska
  2. wtorek 3.01: ul. Suwalska, ul. Augustowska  1 i 3
  3. czwartek 5.01: os. Śląskie od 1 do 3b
  4. sobota 7.01: od 11.00 do 14.00 kolęda u chorych, którzy odwiedzani są co miesiąc z Komunią Świętą oraz ul. Augustowska 5 od 15.00
 5. Na czas kolędy zmienia się organizacja celebracji liturgicznych w ciągu tygodnia. Msze Święte w dni powszednie (od poniedziałku do soboty) sprawowane będą o godz. 9.00 (w kaplicy). Dodatkowo w piątek o godz. 15.00 (w kaplicy), zaś w sobotę o 18.00. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą Świętą o godz. 9.00. Można zamawiać Msze Święte, na nadchodzący czas jest dużo wolnych intencji.
 6. Zmianie ulegają również godziny otwarcia Kancelarii Parafialnej. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę od godziny 10.00 do 11.00.
 7. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana popularnie świętem Trzech Króli. Msze święte w naszej parafii o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.30. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w VI  Lubuskim orszaku Trzech Króli. O 12.00 uroczysta Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. O 13.15 orszak wyruszy w kierunku ratusza. Wcześniej o 11.30 przy kościele Najświętszego Zbawiciela wydawane będą korony. Można też przyjść z własnymi koronami. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W środę o godz. 18.00 Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie prowadzona przez naszą parafię i wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Serdecznie zapraszamy.
 9. Na miesiąc styczeń nowa Parafialna Intencja Modlitewna brzmi: O owoce wizyty duszpasterskiej
 10. Przypominamy, że nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarowo-lotniczą do Fatimy i La Salette połączoną ze zwiedzaniem interesujących miejsc we Francji i Hiszpanii. Więcej informacji w zakrystii.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się.
 12. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Proboszcz       

  ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 01.01.2017