– OGŁOSZENIA – 10.03.2019 – I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. W środę 13 marca przypada VI rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Modlimy się o Boże błogosławieństwo i owocny pontyfikat
 2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45, zaś nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.20 dla dorosłych, a o 16.30 dla dzieci.
 3. W najbliższym tygodniu odbywają się następujące spotkania:
  • bierzmowani – grupa starsza – poniedziałek o 19.00
  • Bractwo Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące – wtorek o 17.00
  • Odnowa w Duchu Świętym – wtorek o 19.00
  • Duszpasterstwo Talent – środa Msza Św. za zielonogórskich przedsiębiorców, a po niej spotkanie na plebanii
  • Akcja Katolicka – czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
 4. W wyniku inicjatywy oddolnej w parafii od miesiąca funkcjonuje wspólnota Mężczyźni św. Józefa. Zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19.15, które rozpocznie się adoracją w kaplicy, później zaś spotkanie na plebanii.
 5. Wzorem lat poprzednich po nabożeństwie Gorzkich Żali prowadzona jest zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Można pobrać skarbonkę Moja Jałmużna Wielkopostna 2019.
 7. Klub Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze zaprasza na wykład  t.: Wielki Post – czas wielkich oczekiwań , wielkich zmian ? wykład wygłosi: ks. Łukasz Grzendzicki dnia  12 marca 2019r. /wtorek/, o godz. 1800, w sali KIK – budynek plebanii kościoła p.w. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze przy ul. Chrobrego 8
 8. W dniach 22-24 marca br. w Głogowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych. W obecnej sytuacji wiele tych par szuka swego miejsca w Kościele, a w swojej złożonej sytuacji nie zawsze mogą znaleźć odpowiednią pomoc. Takie rekolekcje mogą stać się szansą, aby na nowo doświadczyć wspólnoty Kościoła. Odbędą się w domu “Uzdrowienia Chorych”, koszt 170 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela: Rafał Zendran  – tel. 722 322 122.
 9. Rozpoczął się czas rozliczeń podatkowych. Caritas diecezjalna, wzorem lat ubiegłych, realizuje kampanię informacyjno-promocyjną, której celem jest zachęcanie podatników do przekazywania odpisu 1% podatku na rzecz naszej Caritas diecezjalnej. Prosimy o zainteresowanie się tym zagadnieniem.
 10. Nauka przedchcielna cykl B – w sobotę o 19.00 na plebanii.
 11. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek od godziny 16.30 do 17.30.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.
 13. Po Mszach Świętych o 9.30 i 11.00 czynna jest kawiarenka parafialna.
 14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na fundusz remontowy, a zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy ,,Ad Gentes”.

 

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

 

Zielona Góra, 10.03.2019