Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. O 12.00 przed kościołem uroczyste odśpiewanie hymnu.
 2. Wyjazd na pielgrzymkę do Legnicy i Krzeszowa w sobotę o godz. 9.00 spod plebanii.
 3. Modlitwa wypominkowa za zmarłych trwać będzie do najbliższego czwartku – 15 listopada. Nabożeństwo w dni powszednie rozpocznie się o 17.15, zaś w niedzielę o 17.45. Z kolei w piątek, 16 listopada o 17.30 odbędzie się Droga Krzyżowa w intencji wszystkich zmarłych zgłoszonych do wypominek. Modlitwa to najpiękniejszy i jedyny dar jaki możemy ofiarować, tym którzy od nas odeszli.
 4. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie – organizację wspierającą Kościół w krajach, gdzie są prześladowania. Jednocześnie po Mszach Świętych odbywać się będzie zbiórka na fundusz grzewczy.
 5. W naszej parafii w tym tygodniu spotkania następujących grup:

  1. we wtorek – o 17.00-  Bractwo Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące, po Mszy Św. wieczornej – Odnowa w Duchu Świętym
  2. w środę – Akcja Katolicka
 6. W czwartek na Mszy Świętej o 18.00 kolejna konferencja z cyklu Daj mi pic.
 7. W czwartek po Mszy Swiętej wieczornej spotkanie Komitetu przygotowującego I Komunię Świętą
 8. W przyszła niedzielę o 16.30 Msza Święta dla dzieci I- komunijnych i ich rodziców.
 9. Duszpasterstwo Nauczycieli i Pracowników Oświaty zaprasza na Mszę św. i wypominki w  intencji zmarłych nauczycieli, wychowawców, katechetów, uczniów i pracowników oświaty w środę 14 listopada o godz.18.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.
 10. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej 18 listopada, w niedzielę będzie przeżywać wspomnienie liturgiczne swojej patronki bł. Karoliny Kózkówny. Będzie to także moment, kiedy nowi członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży podczas uroczystej Eucharystii o godz. 12.30 w parafii pw. św. Urbana złożą przyrzeczenie „służby Bogu i Ojczyźnie”. KSM-owicze zapraszają, młodzież i nie tylko, do udziału w koncercie chrześcijańskich raperów MUODE KOTY, który odbędzie się 18 listopada o godz. 14.00 w kościele św. Urbana w Zielonej Górze. Wstęp bezpłatny.
 11. Tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych ze wspólnotą z Taize odbędzie się w Madrycie w terminie 26.12.2018 – 03.01.2019. W związku z tym serdecznie zapraszamy zainteresowanych w wieku 17-35 lat do udziału w spotkaniu. Zapisy i informacje można uzyskać u ks. Daniela Gepperta  z parafii pw. Ducha Świętego lub ks. Mariusza Jagielskiego z parafii pw. Św. Józefa. Termin zapisów do końca listopada. Koszt 750zł i 55Euro.
 12. W sobotę o 19.00 nauka przedchrzcielna – cykl B.
 13. Parafia św. Alberta zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na wieczór modlitw za Ojczyznę. Odbedzie się on w środę 21 listopada 2018 roku o godz. 18.30.
 14. Do nabycia są jeszcze kalendarze diecezjalne na przyszły rok.
 15. Kawiarenka parafialna czynna po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.00
 16. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i w piątek w godz. 16.30-17.30.
 17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny i Egzorcysta.
 18. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Proboszcz       

  ks. Paweł Łobaczewski

 

Zielona Góra, 11.11.2018