Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy ,,Ad Gentes”.
 2. Jutro obchodzimy 4 rocznicę wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 3. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45, zaś nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i 17.30 dla dorosłych.
 4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu (2 kwietnia). Już teraz prosimy o włączenie się w modlitwę w intencji, by przyniosły jak największy owoc.
 5. W piątek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po wieczornej Mszy Świętej na plebanii.
 6. Spotkanie liderów grup parafialnych odbędzie się na plebanii w niedzielę 26.03 o godzinie 16.30.
 7. Nasza parafia przygotowuje w tym roku jedną z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jej celem jest Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. Długość – 42 km. Wyjście 7.04.2017r. Zapisy przez stronę tutaj Więcej informacji na stronie parafialnej.
 8. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na Wieczór Uwielbienia 18 marca (sobota) o godz. 19.00 do hali w dawnym zespole szkół lotniczych.
 9. 24 marca o godz. 19.00 w hali widowiskowo-sportowej CRS zostanie wystawiona opera Mojżesz. Przedsięwzięcie jest realizowane przez 200 osobowy zespól artystów z Opery Lwowskiej. Więcej informacji na plakatach.
 10. Diecezjalny Zespół ds. Organizacji Kursów dla Fotografów i Operatorów Filmowych organizuje kurs liturgiczny wymagany przez prawo diecezjalne do obsługi uroczystości religijnych. Kurs odbędzie się 1 kwietnia 2017 r. w budynku Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze przy Bułgarskiej 30 (kościół pw. Ducha Świętego). Forma kursu: jednodniowy, w godzinach od 09.00 do 16.00. Koszt: 200,00 zł – płatne w dniu kursu w sekretariacie IFT. Zgłoszenia można dokonać wysyłając na maila (sekretariat@ift.zgora.pl) swoje dane osobowe (imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, telefon i e-mail kontaktowy) lub telefonicznie pod numerami: (68) 458-25-70; 792-272-754. Osoby, które dostarczą wcześniej zdjęcie (format 35mm x 45mm), w dzień kursu otrzymają także legitymację.
 11. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek od godziny 16.30 do 17.30.
 12. Konferencja przedchrzcielna (cykl A) – odbędzie się w następną sobotę (18.03) o godz. 19.00 na plebanii.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.
 14. Czas składania ankiety parafialnej wygasa 19 marca. Osoby, które jeszcze tego nie uczyniły mogą po Mszy Świętej zaopatrzyć się w druki ankiet.
 15. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

 

Zielona Góra, 12.02.2017