– OGŁOSZENIA – 12.04.2020 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

  1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to centrum wiary chrześcijańskiej. W ten niezwykły dzień, w którym jako wspólnota Kościoła uobecniamy powstanie z martwych Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, składamy wszystkim parafianom najlepsze życzenia. Niech Światło Zmartwychwstałego Pana oświeca wszystkie sfery naszej codzienności, niech je przenika i przemienia. Życzymy, by czas wielkanocny owocował wzrastaniem w nowym życiu, którym Bóg nas obdarowuje. Wielu Bożych łask, radości, nadziei i tego wszystkiego, co jest potrzebne do pełnienia woli Bożej.
  2. Dziś – w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – Msze Święte o 9.30, 11.00, 12.30 i 18.30. O 10.50, 12.20 i 18.15 możliwość przystąpienie do Komunii Świętej dla osób, które uczestniczyły w Mszy Św. drogą zdalną. Przynajmniej do 19.04 (przyszła niedziela) obowiązują limity uczestnictwa w Mszach Świętych do 5 osób.
  3. Jutro drugi dzień świąt – poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – Msze Święte według porządku niedzielnego.
  4. W Oktawie Wielkanocy – Msze Święte o godz. 18.00, a od środy również o 9.30. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Dziś i w poniedziałek wielkanocny o 18.15, a od wtorku po Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie odmawiana Nowenna do Bożego Miłosierdzia, jako przygotowanie do naszego odpustu parafialnego.
  6. Święto patronalne naszej parafii przypada na przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o 12.30. O godzinie 15.00 odprawiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. W niedzielę Miłosierdzia Bożego przypada również Święto Patronalne Caritas.
  8. Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego.
  9. Do nabycia jest najnowsza prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Egzorcysta oraz Miłujcie się. Do odbioru Słowo wśród Nas
  10. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 12.04.2020