-OGŁOSZENIA – 13.09.2020 – XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania i Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców.
 2. W najbliższy poniedziałek (14.09) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza Święta o godz. 18.00. W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na Winnicach odpust i jubileusz 50-lecia powstania parafii. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu spotykają się następujące grupy:
  • we wtorek po wieczornej Mszy Świętej Odnowa Charyzmatyczna
  • w środę po wieczornej Mszy Świętej Parafialny Zespół Caritas
  • w piątek po wieczornej Mszy Świętej Mężczyźni Świętego Józefa.
 4. Zapisy do bierzmowania dla uczniów z klas 7-ych odbędą się w najbliższy czwartek o godz. 17.00 na plebanii. Do zapisania potrzebna jest obecność kandydata, jak i jednego z rodziców.
 5. W środę o 19.00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci I-Komunijnych z klas czwartych, które mają przystąpić do I Komunii Świętej za dwa tygodnie. Obecność obowiązkowa.
 6. W sobotę 19 września pielgrzymka mężczyzn do Międzyrzecza. Osoby, które chciałaby wziąć w niej udział prosimy o kontakt w zakrystii.
 7. W przyszłą sobotę po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie połączone wraz modlitwą w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 8. W najbliższym tygodniu od poniedziałku kaplica będzie nieczynna. Czwartkowa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w kościele.
 9. W czwartek 17 września rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka.
 10. W piątek 18 września św. Stanisława Kostki- Patrona Młodzieży i Patrona Polski.
 11. W przyszłą sobotę o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. Jadwigi uroczysta Msza Święta dziękczynna z okazji 25-lecia powstania Rycerstwa Niepokalanej zostanie odprawiona pod przewodnictwem Bp Seniora Stefana Regmunta.
 12. W przyszłą sobotę konferencja przygotowująca do chrztu – cykl B.
 13. W przyszłą niedzielę Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 14. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i piątek w godz. 16.30-17.30
 15. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela i Gość Niedzielny. Osoby, które zaprenumerowały Słowo wśród nas mogą odbierać numer październikowy.
 16. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Fundusz Remontowy. Natomiast po mszach świętych zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

                                   Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

 

Zielona Góra, 13.09.2020