-OGŁOSZENIA -13.10.2019 – XXVIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła

 

 1.  Dziś Dzień Papieski. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 2. Trwa miesiąc różańcowy. Dziś nabożeństwo różańcowe o 17.45, w tygodniu o 17.20. W środę i piątek nabożeństwa różańcowe dla dzieci o 16.30.
 3. We środę 16 października 41 rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
 4. W nadchodzącym tygodniu odbywają się następujące spotkania:
  • wtorek po Mszy Św. wieczornej: spotkanie Odnowy Charyzmatycznej.
  • środa po Mszy Św. wieczornej: spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas
  • piątek – godz. 19.15 – spotkanie wspólnoty Mężczyźni Św. Józefa
  • sobota – godz. 11.00 – wszystkie chętne dzieci zapraszamy do śpiewania w scholii
  • sobota – godz. 12.30 – Spotkanie: Krąg Biblijny dla Dzieci
 5. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie połączone z modlitwą za ojczyznę za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki (w tym dniu przypada rocznica jego męczeńskiej śmierci).
 6. W poniedziałek przypada Dzień Edukacji – zachęcamy do modlitwy w intencji nauczycieli. W piątek św. Łukasza patrona służby zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o jej pracownikach.
 7. W przyszły czwartek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie Komitetu Organizacyjnego I Komunii Świętej.
 8. W przyszłą niedzielę o 18.30 w kościele pw. św. Urbana I Msza Święta w intencji o dobrą żonę i dobrego męża. Po jej zakończeniu spotkanie pt. Relacja – spotkanie pośrodku różnic. Prowadzi Justyna Wojtaszewska, terapeuta rodzinny.
 9. Wspólnota Pustynia w Mieście zaprasza w najbliższą sobotę 19 października na trzecie spotkanie z cyklu „Szkoła modlitwy” prowadzone przez s. Faustynę od Jezusa ze Wspólnoty Błogosławieństw. Tym razem tematem spotkania będą trudności jakich doświadczamy na modlitwie. Spotkanie rozpocznie się w sali nad nowym skrzydłem hospicjum przy parafii pw. św. Józefa w Zielonej Górze o godz. 15:00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 10. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy obrazie Matki Bożej Rokitniańskiej podczas koncertu finałowego w ramach Festiwalu Muzyki i Słowa. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 19 października o godz. 19.15 w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Zielonej Górze. Usłyszymy opracowania tradycyjnych pieśni maryjnych i pieśni do Matki Bożej Rokitniańskiej w wykonaniu znakomitych solistów, chóru Con Spirito i Rokitniańskiej Orkiestry Jubileuszowej pod batutą Aleksandra Grefa z Opery Poznańskiej. Zachęcamy do udziału w koncercie i wspólnej modlitwy. Wstęp wolny.
 11. W sobotę konferencja przedchrzcielna z cyklu B o godz. 19.00 na plebani.
 12. Kawiarenka parafialna czynna po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00. Zapraszamy.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny,
 14. Za wszelkie złożone ofiary i wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać. W przyszła niedzielę taca na Fundusz Remontowy. Za dwa tygodnia taca przeznaczona na cele misyjne

Proboszcz      

                            ks.        Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 13.10.2019