Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela zwykła

 

 1. Dzisiaj XXIV Niedziela zwykła, rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, czyli Tydzień Wychowania. Również dzisiaj odbywa się Pielgrzymka Świata Pracy na Jasną Górę, w której uczestniczy ks. Proboszcz.
 2. Kawiarenka parafialna oraz biblioteka z filmoteką czynne po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.
 3. W tym tygodniu:
 • we wtorek rocznica sowieckiej agresji na Polskę – Dzień Sybiraka. Spotkanie Odnowy Charyzmatycznej po Mszy św.,
 • w środę – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Młodzieży. Po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas,
 • w czwartek, jak każdego 19 miesiąca, po Mszy modlitwa do bł. Jerzego Popiełuszki za Ojczyznę. Po wieczornej Mszy św. adorację do godz. 20.00 poprowadzi muzycznie nasza schola dorosłych. Zapraszamy na chwilę adoracji, która trwa od 8.30 do 22.00.
 • w piątek spotkanie Mężczyzn św. Józefa o godz. 19.15, zapraszamy Panów, szczegóły na plakatach,
 • w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu zapraszamy Panów na VII Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. Organizujemy się w kilka samochodów, wyjazd sprzed plebani o 8.30 do miejscowości Święty Wojciech, gdzie będzie modlitwa, później przejście do sanktuarium gdzie będzie konferencja i Msza św. i poczęstunek. Zakończenie ok. 15.
 1. Od 2.X rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycją Kursu Alpha. Dobra okazja by pogłębić swoją wiarę, zapisy w zakrystii.
 2. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i piątek w godz. 16.30-17.30
 3. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny, Egzorcysta, Słowo wśród nas. Do nabycia są kalendarze diecezjalne. Duży kalendarz można nabyć za 7 złotych, a mały (jednokartkowy) za 2 złote.
 4. Po Mszy Świętej zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze, a dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz remontowy. Jesteśmy już po wstawieniu okien, ale w trakcie wykończenia i montowania parapetów i z czasem zakładania witraży wg możliwości finansowych. Za wszelką pomoc przy sprzątaniu kościoła i wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Proboszcz      

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 15.09.2019