– OGŁOSZENIA – 17.03.2019 – II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy ,,Ad Gentes”.
 2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45, zaś nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i 17.20 dla dorosłych.
 3. Spotkanie dla młodszej grupy przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek o 19.00
 4. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Msza Święta w naszej parafii o godz. 18.00. W tym dniu również modlitwa za ojczyznę za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu (7 kwietnia). Już teraz prosimy o włączenie się w modlitwę w intencji, by przyniosły jak największy owoc.
 6. Nasza parafia we współpracy z Fundacją Blisko Domu organizuje Rodzinną Majówkę z Jezusem w przepięknych okolicach Drawieńskiego Parku Narodowego. są jeszcze wolne miejsca. więcej szczegółów na stronie naszej parafii oraz w zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę w Zielonej Górze rozpoczyna się Festiwal Życia – który corocznie staje się apelem i elementem formacji w sferze ochrony życia oraz promocji rodziny. Podczas Festiwalu zapraszamy: do przeprowadzenia badań kontrolnych, wysłuchania prelekcji o towarzyszeniu przy umieraniu, na spektakl klerycki – szczegółowy program na plakatach.
 8. Nasza parafia przygotowuje w tym roku jedną z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jej celem jest Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. Długość – 42 km. Wyjście 12.04.2019 r. Zapisy i więcej informacji na stronie parafialnej oraz na plakatach. Zapraszamy wszystkich chętnych!
 9. Chętni do obejrzenia najnowszego filmu o św. Siostrze Faustynie pt. Miłość i Miłosierdzie mogą zapisywać się w zakrystii. Gdy zbierzemy odpowiednią liczbę chętnych wówczas rozpoczniemy starania o sprowadzenie tego filmu do kina w naszym mieście.
 10. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od godziny 16.30 do 17.30.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny, Egzorcysta, Miłujcie się.
 12. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane paschaliki wielkanocne -Wielkanocne Dzieło Caritas. Mały symboliczny paschalik obecny w domu ma przypominać o obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w naszych domach. Koszt paschalika 15 zł.
 13. Kawiarenka parafialna czynna po Mszach Św. o 9.30 i 11.00
 14. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziś taca przeznaczona była na Fundusz Remontowy.

 

 

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 17.03.2019