Ogłoszenia duszpasterskie
Wniebowstąpienie Pańskie
-
Jutro – 18 maja – przypada 1 rocznica inauguracji pontyfikatu papieża Leona XIV. Pamiętajmy w modlitwie o następcy św. Piotra.
-
W naszej parafii trwają nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny. W dni powszednie są one odprawiane po wieczornej Mszy Świętej, zaś w niedzielę o godz. 18.00.
-
Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
-
W najbliższą sobotę o godz. 20.00 czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. W jego trakcie konferencja, uwielbienie oraz Eucharystia. Z kolei uwielbienie w uroczystość Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się Mszą Święta o godz. 18.30. Szczegółowy program na plakatach i w internecie. Serdecznie zapraszamy.
-
Biały tydzień dla dzieci I Komunijnych potrwa do piątku.
-
Rocznica I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w piątek o godz. 17.00.
-
W tym tygodniu spotkania następujących grup i wspólnot:
-
-
we wtorek po wieczornej Mszy Świętej – spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
-
spotkanie Mężczyzn św. Józefa – w piątek po wieczornej Mszy Świętej
-
-
Msza w intencji mieszkańców sektora św. Rity z Cascia (os. Sląskie 4,5abc, 6 + ulica Raculka) w piątek 22.05 o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.
-
Peregrynacja domowa kopii obrazu NMP z Guadalupe rozpocznie się w naszej parafii 1 czerwca od sektora św. Dominika Savio (os. Pomorskie 1). Zapisy chętnych do przyjęcia obrazu: u lidera sektora tel. 505656502 oraz przez formularz na stronie internetowej.
-
W tym tygodniu spotkania młodzieży do bierzmowania:
-
klasy 8 – wtorek – godz. 17.00
-
klasy 7 – środa, rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00.
-
-
Nabożeństwo w intencji Ojczyzny we wtorek po Mszy Sw. wieczornej i nabożeństwie majowym.
-
W dniach 24-28 sierpnia br. organizujemy w Domu Rekolekcyjnym w Łagowie wspólny wyjazd wypoczynkowo-formacyjny pod nazwą Parafia Summer. Koszt uczestnictwa (nocleg i posiłki) to 600 PLN. Serdecznie zapraszamy zarówno członków wspólnot, jak i wszystkich parafian. Zapisy w zakrystii.
-
Wspólnota Krwi Chrystusa (przy parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej) zaprasza na wyjazd do Częstochowy w dniach 23-24 maj br. Wyjazd w sobotę 23 maja o godz. 9.00, powrót póznym wieczorem w niedzielę. Wiecej informacji na plakatach.
-
W sobotę 30 maja ulicami Zielonej Góry przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o 11.00 Mszą Świętą w kościele Najświętszego Zbawiciela, a zakończy w kościele pw. Ducha Świętego. Zapraszamy serdecznie wszystkich.
-
Dziś kawiarenka parafialna jest nieczynna. W przyszłą niedzielę będzie czynna po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.00.
-
W dniach 1-7 lipca 2026 r. organizowana jest XV Rowerowa Pielgrzymka Głogowska na Jasną Górę. Wyjazd z Zielonej Góry 1 lipca o godz. 12.00. Zapisy oraz szczegóły odnośnie do pielgrzymki znajdują się na stronie internetowej pielgrzymki: www.rowerowa.glogow.pl lub telefonicznie 506387350.
-
Do nabycia nowe numery prasy katolickiej: Niedziela oraz Gość Niedzielny.
-
W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w środę od 16.30. W piątek czynna w godz. 16.30-17.00.
-
Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
Proboszcz
ks. Paweł Łobaczewski
Zielona Góra, 17.05.2026