Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła

 

 1. W tym tygodniu przypadają następujące święta:

  1.  w poniedziałek – św. Stanisława Kostki, Patrona Polski. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.
  2. w czwartek – św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania,  a także Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dziś również Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 3. Dziś rocznica sowieckiej agresji na Polskę – Dzień Sybiraka.
 4. W środę Mszą Świętą o 18.00 rozpocznie się spotkanie Duszpasterstwa Pracodawców i Przedsiębiorców Talent. Poprowadzi je moderator krajowy, ks. Grzegorz Piątek.
 5. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotyka się Odnowa Charyzmatyczna.
 6. Rozpoczynamy prowadzenie zapisów na pielgrzymkę do Rokitna w sobotę 7.10.2017. Koszt to 20 PLN.
 7. W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna.
 8. W przyszłą niedziele można złożyć swój dar na Grono Wspierających Ubogich.
 9. Od 17.09.2017r. rusza Ogólnopolska Kampania ,,Kromka Chleba Dla Sąsiada'' w nawiązaniu do słów Papieża Franciszka ,, Nie miłujmy słowem, ale czynem'' zapraszamyt wszystkich do wspólnego zaangażowania się w działania na rzecz biednych i walki z głodem:

  1. w dniu 19.09.2017r. (wtorek) w sklepach Biedronka odbędzie  się zbiórka żywności dla ludzi starszych i samotnych prowadzona przez nasz Parafialny Zespól Caritas
  2. W niedziele 24.09.2017r na mszy św. o godz. 11.00 wolontariusze PZC i Szkolnego Koła Caritas w darach ołtarza symbolicznie poniosą  kosze z kromkami chleba , a po mszy rozdanie  wiernym kromek chleba jako symbol pomocy ludziom biednym i niedożywionym.
 10. W przyszłą niedziele odbędzie się druga zbiorka na wózek rehabilitacyjny dla naszego parafianina pana Kamila Stach, ponieważ po zdobyciu wszystkich możliwych dotacji brakuje nam 2500 zł . W pierwszej zbiórce zebraliśmy 1720 zł. Z góry dziękujemy za ofiary na ten cel
 11. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę i piątek w godz. 16.30-17.30
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela i Gość Niedzielny. Do nabycia są kalendarze diecezjalne. Duży kalendarz można nabyć za 7 złotych, a mały (jednokartkowy) za 2 złote.
 13. Dziś taca przeznaczona na nowe drzwi do kościoła i jego docieplenie, a po Mszy Świętej zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

                                                                                                                                                                      Proboszcz                               ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 17.09.2017