Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Jutro uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. w naszym kościele Msza Święta o godz. 18.00
 2. W sobotę 25.03 uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. W czasie Mszy Świętej o 18.00 będzie można dokonać Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są do pobrania w zakrystii już od dziś.
 3. Przypominamy, że Gorzkie Żale celebrowane są w niedzielę o godz. 17.45, zaś nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dla dzieci. W tym tygodniu droga Krzyżowa dla dorosłych wyjątkowo o 18.30.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy Św. w salce odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Caritas.
 5. Papieska inicjatywa „24 godziny dla Pana” w tym roku w naszej diecezji będzie odbywała się w formie czuwań w dekanatach. W naszym dekanacie czuwanie to odbędzie się w piątek 24.03 w godz. 15.00-21.00 w parafii pw. Św. Urbana. Zapraszamy do udziału! w związku z tym spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w tym dniu nie odbędzie się.
 6. W przyszłym tygodniu w naszej parafii kiermasz organizuje Katolickie Stowarzyszenie Tęcza prowadzące warsztaty terapii zajęciowej dla osób niepełnosprawnych (również na terenie naszej parafii).
 7. Nasza parafia przygotowuje w tym roku jedną z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jej celem jest Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. Długość – 42 km. Wyjście 7.04.2017r. Zapisy przez stronę www.edk.org.pl Więcej informacji na stronie parafialnej.
 8. Od jutra w Zielonej Górze rozpoczyna się Festiwal Życia – który corocznie staje się apelem i formacją w obszarze ochrony życia oraz promocji rodziny. Hasło tegorocznego festiwalu brzmi: czas na rodzinę. W tym tygodniu zapraszamy m.in na:.  emisję filmu Anioł, teatr klerycki, debatę studencką prowadzoną przez kabaret Nowaki, wieczór improwizacji oraz na operę lwowską "Mojżesz" – szczegółowy program na plakatach. W sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W tym dniu będziemy mogli włączyć się do krucjaty modlitewnej związanej z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego. Uroczysta forma rozpoczęcia adopcji będzie możliwa również podczas mszy św. w parafii Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze o godz. 18.30. W tym roku Marsz dla Życia w Zielonej Górze odbędzie się 11 czerwca, zmiana terminu podyktowana jest decyzją o włączeniu naszego marszu w inicjatywę ogólnopolską oraz chcemy stać się częścią pikniku rodzinnego CARITAS wspierającego uchodźców. 
 9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 2 kwietnia w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.30.
 10. Zespół Szkół Katolickich (prowadzony przez DIAK) zaprasza na dzień otwarty: 22 marca (środa) o godz. 17.00. więcej informacji na plakatach. Nabór prowadzony jest do klas SP, oddziału zerówkowego i II i III gimnazjum.
 11. Z kolei Szkoła Podstawowa nr 21 (na naszym osiedlu) zaprasza na taki dzień we wtorek 21 marca w godz. 16.00-18.30.
 12. Wszystkich nauczycieli wykładowców, a przede wszystkim studentów zapraszamy na wielkopostne rekolekcje akademickie, które poprowadzi ks. Mirosław Tosza ze Wspólnoty Betlejem. Początek rekolekcji w niedzielę 26 marca o godz. 20:00 w parafii pw. św. Józefa w Zielonej Górze.
 13. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i w piątek od godziny 16.30 do 17.30.
 14. Dziś o północy mija czas składania ankiety parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy udzielili swoich odpowiedzi.
 15. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Proboszcz              

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 19.03.2017