IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Prosimy o przestrzeganie zasad i ograniczeń związanych z wprowadzonym stanem epidemii ustalonych przez Władze Państwowe i Konferencję Episkopatu Polski. Maksymalna liczba osób w czasie Mszy Świętej bądź nabożeństwa może wynosić 50.
  2. Przypominam o Komunii św. duchowej dla osób, które są w łasce uświecającej, a pozostają w domu.
  3. Prosimy o zainteresowanie się ludźmi starszymi, którzy mieszkają w sąsiedztwie. Być może potrzebują pomocy w zakupach bądź załatwieniu innych ważnych spraw.
  4. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.45, zaś nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek tylko o godz. 17.20.
  5. W środę 25.03 uroczystość Zwiastowania NMP. Msze Święte o godz. 9.30 i 18.00. W tym dniu można włączyć się do krucjaty modlitewnej związanej z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego. W naszej parafii będzie można się w to dzieło w czasie Mszy Świętej o 18.00.
  6. Codziennie o godz. 20.30 prosimy o odmawianie modlitwy różańcowej w domu, w intencji Służby Zdrowia, chorych, zmarłych.
  7. Msze św. poranne od środy do soboty w ciągu tygodnia o godz. 9.30, wieczorne normalnie o 18.00 w kościele. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszami Świętymi. Kaplica w ciągu dnia jest otwarta.
  8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 10.00-22.00 w kaplicy.
  9. Część naszego duszpasterstwa parafialnego przeniosła się do internetu. Codziennie o 12.00 odmawiana jest modlitwa Anioł Pański poprzedzona rozważaniem maryjnym autorstwa św. Jana Pawła II. W dni powszednie o godz. 17.00 transmitowana jest Msza Święta z wewnętrznej kaplicy na plebanii, zaś w niedzielę o 10.30. Linki do transmisji można znaleźć na stronie parafialnej.
  10. Przypominamy, że spotkania wszystkich grup parafialnych są odwołane.
  11. Ze stolików można pobrać skarbonkę Moja Jałmużna Wielkopostna dla Seniorów a do skarbonki na ścianie przy wyjściu z kościoła można złożyć swój dobrowolny dar na hospicjum dla dzieci w Wilnie.
  12. Caritas rozprowadza paschaliki wielkanocne w cenie 15 zł. Dochód z nich zostanie przekazany na zakup 270 mundurków dla dzieci z Rwandy. Zachęcamy do oddania 1% podatku na rzecz Caritas naszej Diecezji. W związku z odwołaniem zbiórki żywności w sklepach, prosimy parafian o przyniesienie do kościoła paczek żywnościowych dla potrzebujących.
  13. Kancelaria parafialna nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt po Mszach Świętych.
  14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Od bieżącej niedzieli na czas epidemii nie będzie prowadzona dystrybucja Gościa Niedzielnego. Zachęcamy wszystkich chętnych do indywidualnej prenumeraty – tak, by czasopismo nie upadło. więcej danych na stronie parafii.
  15. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zielona Góra, 22.03.2020