– OGŁOSZENIA – 23.02.2020 – VII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela Zwykła

 

 1. W środę 26.02 Środa Popielcowa – rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze Święte o godz. 8.00, 18.00 i 19.30. Przypominamy o obowiązku zachowania postu ścisłego przez wszystkich wiernych w wieku 18-60 lat. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów. Dobrą praktyką jest wybranie postanowienia wielkopostnego – dotyczącego zmian w życiu duchowym.
 2. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30.
 3. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 17.20.
 4. Nabożeństwo Gorzkich Żali w przyszłą niedzielę o 17.45
 5. Spotkania grup parafialnych w tym tygodniu w następującym porządku:
  • Odnowa w Duchu Świętym – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej
  • Faustinum – w czwartek – po wieczornej Mszy Świętej
 6. Wzorem lat ubiegłych, Parafialny Zespół Caritas przystąpił do ogólnopolskiej Akcji „Jałmużna Wielkopostna”. Akcja ta polega na składaniu, przez okres Wielkiego Postu, ofiar pieniężnych do specjalnie przygotowanych na ten cel tekturowych skarbonek. Skarbonkę można pobrać już od środy popielcowej , a w niedzielę palmową przynieść do kościoła.
 7. Po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.00 czynna kawiarenka parafialna. Przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu kawiarenka będzie czynna – jednakże nie będą dostępne ciasta.
 8. Klub Inteligencji Katolickiej w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie z  Stanisławem Glistą  OFM Conv  – proboszczem parafii p.w. św. Franciszka w Zielonej Górze. Temat spotkania to Zagrożenia duchowe osób starszych. Dnia  25 lutego 2020r. (wtorek), o godz. 18.00 w sali KIK – budynek plebanii kościoła p.w. Najświętszego Zbawiciela.
 9. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę od godziny 16.30 do 17.30 i w piątek od 19.00 do 19.30.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.
 11. Dziś można złożyć swój dar na Grono Wspierających Ubogich.
 12. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

 

Zielona Góra, 23.02.2020