– OGŁOSZENIA – 24.02.2019 – VII Niedziela Zwykła

 

Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela Zwykła

 

 1. W dniu 7 marca (czwartek) rozpocznie się w naszej diecezji peregrynacja obrazu św. Józefa z Narodowego Sanktuarium w Kaliszu. W tym dniu w trakcie uroczystej Mszy Świętej w kaliskim sanktuarium nastąpi przekazanie kopii cudownego obrazu do naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wyjazdu na to wydarzenie wszystkich mężczyzn (szczególnie tych, którzy mają możliwość przeorganizowania sobie czasu pracy). Zapisy i szczegóły dotyczące wyjazdu w zakrystii.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:
  • Godzinę Miłosierdzia w piątek, godz. 15:00
  • Spowiedź św. pierwszopiątkową od godz. 16:30
  • Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 8:00.
  • zmianę tajemnic Żywego Różańca Rodzice za dzieci w następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00.
 3. Odwiedzanie chorych według następującego porządku:
  • Proboszcz i ks. Piotr: piątek od godz. 9.00
  • Łukasz: sobota od godz. 10.00
 4. We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po wieczornej Mszy Świętej na plebanii.
 5. W czwartek po Mszy Świętej spotkanie Faustinum.
 6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę od godziny 16.30 do 17.30.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny. Można też zabrać ze stolików w kościele darmowy numer czasopisma Dobre Nowiny.
 8. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI rozpocznie się w piątek 1 marca 2019r. Mszą św. o godz. 18:30, w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. Spotkania odbywać się będą przez trzy kolejne weekendy (1-2-3 marca, 8-9-10 marca, 15-16-17 marca) o godz. 19:15.
 9. OBLACI BENEDYKTYŃSCY (TYNIECCY) zapraszają wszystkich zainteresowanych duchowością benedyktyńską, lekturą Pisma Świętego i pogłębieniem wiedzy biblijnej i liturgicznej na spotkanie, które odbędzie się w sobotę 2 marca o godz. 17:00 w Domu Parafialnym Parafii Najświętszego Zbawiciela – ul. Chrobrego 8.
 10. Do końca kwietnia trwa okres rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do oddania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wystarczy tylko numer KRS 0000226818. Szczegóły na plakatach, kalendarzykach oraz na stronie www.caritaszg.pl. Ważny jest każdy grosz, dzięki któremu Caritas będzie mogła w ciągu całego roku pomagać najbardziej potrzebującym osobom z terenu naszej parafii i naszej diecezji.
 11. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziś można złożyć swój dar na Grono Wspierających Ubogich

 

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 24.02.2019