– OGŁOSZENIA – 24.03.2019 – III Niedziela Wielkiego Postu

 Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. W najbliższy poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta w naszej parafii o godz. 18.00. W tym dniu można włączyć się do krucjaty modlitewnej związanej z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego. Uroczysta forma rozpoczęcia adopcji będzie możliwa również podczas mszy św. w parafii św. Józefa w Zielonej Górze o godz. 18.30. Także w naszej parafii będzie można się w to dzieło w czasie Mszy Świętej o 18.00.
 2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45, zaś nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i 17.20 dla dorosłych.
 3. W naszej parafii odbywają się w tym tygodniu następujące spotkania:
  • Czwartek: o 19.00 – zebranie Parafialnego Zespołu Caritas – po Mszy Świętej
 4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu (7 kwietnia). Już teraz prosimy o włączenie się w modlitwę w intencji, by przyniosły jak największy owoc.
 5. Od dzisiaj rozprowadzane są paschaliki Wielkanocnego Dzieła Caritas w cenie 15 zł.
 6. 29 -30 marca br. odbędzie się XVI  Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak, pomagam” w sklepach na terenie całej Diecezji. Nasz Parafialny Zespół Caritas wraz wolontariuszami SKC będzie zbierał żywność w Biedronkach w naszej parafii. W niedziele  31 marca też można  paczkę żywnościową przynieść do kościoła.
 7. W najbliższą sobotę tj. 30 marca, o godzinie 12.10, na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej w (starej części), odbędzie się kolejny pochówek Dzieci zmarłych przed urodzeniem. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości wszystkie osoby, które kiedyś doświadczyły straty Dziecka i nie mogły go pochować, aby duchowo mogły złożyć je w naszym grobowcu.
 8. Kawiarenka parafialna czynna po Mszach Św. o 9.30 i 11.00
 9. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od godziny 16.30 do 17.30.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny oraz Egzorcysta
 11. W przyszłą niedzielę można złożyć swój dar Grono Wspierających Ubogich.
 12. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Proboszcz             

ks. Paweł Łobaczewski

 

Zielona Góra, 24.03.2019