Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 

 1. W dzisiejszą uroczystość Narodzenia Pańskiego, gdy Odwieczne Słowo Ojca staje się człowiekiem, spełniają się przepowiednie proroków i dla całego świata wschodzi nadzieja, życzymy sił, by przyjąć do naszego życia wielość łask przygotowanych z tej okazji przez Boga. Wszyscy sobie życzmy wiary, nadziei i miłości, życzmy też, by w nadchodzącym roku nasza parafia powstała z „kanapy” – coraz lepiej poznając Boga i dzieląc się Nim z innymi.
 2. W uroczystość Narodzenia Pańskiego porządek Mszy Świętych jak w niedzielę z jednym wyjątkiem – nie ma Mszy Św. o godz. 8.00.
 3. W Poniedziałek – Świętego Szczepana, drugi dzień w Oktawie świąt Narodzenia Pańskiego. Taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę
 4. Również w poniedziałek, 26.12,  o godz.15.00 na rynku pod ratuszem odbędzie się tradycyjne, coroczne śpiewanie kolęd organizowane przez rodziny Domowego Kościoła.
 5. We wtorek – św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza Święta o godz 18.00, a na jej zakończenie obrzęd błogosławieństwa wina.
 6. W piątek święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków. Zapraszamy wszystkie małżeństwa!
 7. W sobotę Świętego Sylwestra – Papieża. Msze Św. o 8.00 i 17.00. Po Mszy wieczornej nabożeństwo na zakończenie mijającego roku.
 8. W przyszłą niedzielę – 1 stycznia – Ostatni dzień Oktawy Narodzenia Pańskiego i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jednocześnie jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte według porządku niedzielnego z jednym wyjątkiem – nie ma Mszy Świętej o godz. 8.00.
 9. Przypominamy, że nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarowo-lotniczą do Fatimy i La Salette połączoną ze zwiedzaniem interesujących miejsc we Francji i Hiszpanii. Termin to: 22.04-2.05, koszt: 2100 PLN + 450 euro. Zapisy w zakrystii.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji: „Pieluszka dla Maluszka”.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przystrojenie kościoła na święta Bożego Narodzenia. Jestem bardzo wdzięczny za zaangażowanie i poświęcony czas. Proszę pozwolić, że nie będę wymieniał poszczególnych osób z imienia i nazwiska, by nikogo nie pominąć.
 12. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek 16.30-17.30
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny, Miłujcie się.
 14. Przypominamy, że wizyta duszpasterska – zwana kolędą – rozpocznie się od 2 stycznia.
 15. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

 

 

 

Proboszcz       

  ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 25.12.2016