-OGŁOSZENIA – 25.12.2018 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 1. W dzisiejszą uroczystość Narodzenia Pańskiego, gdy Odwieczne Słowo Ojca staje się człowiekiem, spełniają się przepowiednie proroków i dla całego świata wschodzi nadzieja, życzymy sił, by przyjąć do naszego życia wielość łask przygotowanych z tej okazji przez Boga. Wszyscy sobie nawzajem złóżmy życzenia wiary, nadziei i miłości, a także, by w nadchodzącym roku nasza parafia stawała się wspólnotą bardziej żywej wiary niż duchowego letargu.
 2. W uroczystość Narodzenia Pańskiego porządek Mszy Świętych jak w niedzielę z jednym wyjątkiem – nie ma Mszy Św. o godz. 8.00.
 3. W środę – Świętego Szczepana, drugi dzień w Oktawie świąt Narodzenia Pańskiego. Taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę
 4. W czwartek – św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze Święte o godz 8.00 i 18.00. Na zakończenie Mszy wieczornej obrzęd błogosławieństwa wina.
 5. Przyszła niedziela jest jednocześnie świętem Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. To Patronalne Święto Rodzin Katolickich. W czasie Mszy Świętej o godz. 12.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków. Zapraszamy wszystkie małżeństwa
 6. 27 grudnia br. o godz. 16.40 w godzinę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, którego 100-a rocznica jest właśnie obchodzona, we wszystkich kościołach naszej diecezji będą biły dzwony.
 7. W najbliższą sobotę, tj, 29 grudnia o godzinie 12.10, w kaplicy na cmentarzu w Zielonej Górze przy ul. Wrocławskiej (w starej części) odbędzie się kolejny pochówek Dzieci zmarłych przed urodzeniem.  Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do udziału w tym wydarzeniu. Zaproszenie jest też kierowane do wszystkich, którzy kiedyś doświadczyli straty Dziecka i nie mogli Go pochować, aby duchowo złożyli je w grobowcu.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przystrojenie kościoła na święta Bożego Narodzenia. Jestem bardzo wdzięczny za zaangażowanie i poświęcony czas. Proszę pozwolić, że nie będę wymieniał poszczególnych osób z imienia i nazwiska, by nikogo nie pominąć.
 9. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek 16.30-17.30
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny.
 11. Przypominamy, że wizyta duszpasterska – zwana kolędą – rozpocznie się od 2 stycznia.
 12. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Proboszcz       

  ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 25.12.2018