Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. W przyszłym tygodniu w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. prałat Zygmunt Lisiecki, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzowie Wlkp. i wykładowca liturgiki w naszym seminarium.
 2. Przypominamy, że Gorzkie Żale celebrowane są w niedzielę o godz. 17.45 (zbierana w ich trakcie taca przeznaczona jest na kwiaty do Bożego grobu), zaś nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych.
 3. Najbliższa sobota jest pierwszą w nadchodzącym miesiącu:

  1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca i Msza św. ku czci Najświętszego Serca Maryi w sobotę o godz. 8:00.
  2. Odwiedzanie chorych w sobotę: od godz. 9.00
 4. Nasza parafia przygotowuje w tym roku jedną z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jej celem jest Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. Długość – 42 km. Wyjście 7.04.2017r. Zapisy przez stronę www.edk.org.pl Więcej informacji na stronie parafialnej.
 5. Koło biblijne ma swoje spotkanie we wtorek o godz. 19.00.
 6. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 7. Spotkanie komitetu organizacyjnego I Komunii Świętej odbędzie się w środę 29 marca godz. 19.00 na plebanii.
 8. Dzisiaj można złożyć swój dar Grono Wspierających Ubogich.
 9. PZC rozprowadza świece Wielkanocne Caritas z których dochód przeznaczony będzie na wspomaganie przez nasza diecezję 10 konkretnych  rodzin syryjskich z Aleppo , koszt świecy  15 zł . W imieniu Księdza Biskupa T. Lityńskiego i dyrektora Caritas prosimy o przychylność i zrozumienie idei  tej akcji.
 10. Dzisiaj można przynieść paczkę do kościoła w ramach zbiórki wielkanocnej żywności Caritas Tak Pomagam. Paczki żywnościowe na Wielkanoc będą wydawane w dniu 30.03.2017 od godz. 16.00 do 18.00 w salce pod plebanią.
 11. Dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce żywności: ofiarodawcom, jak i wolontariuszom.
 12. Parafia pw. Stanisława Kostki w Zielonej Górze i Wspólnota Oikos Berit zapraszają 7 kwietnia br. do kościoła parafialnego na czuwanie modlitewne "Mocni w Bogu", które odbędzie się w czasie trwania Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Czuwanie rozpocznie się o godz. 21.30 Drogą Krzyżową. Szczegóły na plakacie.
 13. Duszpasterstwo Nauczycieli i Pracowników Oświaty, zaprasza we wtorek 28 marca o godz. 18:30 do kościoła p.w. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze, na Mszę św. w intencji zielonogórskich nauczycieli, katechetów i pracowników Oświaty. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym i katecheza "Wielkopostne zamyślenie".
 14. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w niedzielę 2 kwietnia w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.30.
 15. Proboszcz parafii w Kęszycy Leśnej (koło Międzyrzecza) zaprasza dnia 1 kwietnia o godz. 19.30 na VIII MISTERIUM PASYJNE. Będzie ono poprzedzone Mszą św. odprawianą o godz. 18.00 w kościele parafialnym.
 16. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę i piątek od godziny 16.30 do 17.30.
 17. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Proboszcz          

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 26.03.2017