– OGŁOSZENIA – 26.05.2019 – VI Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna

 

 1. W naszej parafii trwają nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny. Od poniedziałku do soboty są one odprawiane po wieczornej Mszy Świętej, zaś w niedziele o godz. 18.00. Od soboty w tym samym rytmie rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.
 2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu przypada również 22 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.
 3. W piątek 31 maja święto Nawiedzenia NMP – uroczystości odpustowe w Sanktuarium w Otyniu.
 4. Z okazji dnia dziecka w naszej parafii odbywa się dziś festyn rodzinny, na który zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie rodziców z dziećmi. Rozpocznie się on o godzinie 12.00.
 5. Zakończenie diecezjalnej peregrynacji obrazu św. Józefa Kaliskiego odbędzie się 1 czerwca br. w Rokitnie podczas Eucharystii sprawowanej z okazji X Diecezjalnego Dnia Dziecka i Festynu Rodzinnego „Bądźmy razem”. Do udziału w pielgrzymce zaproszone są wraz z dziećmi cale rodziny, a zwłaszcza ojcowie, którym patronuje św. Józef, i nadzwyczajni szafarze Komunii św. Rozpoczęcie o 10.30.
 6. Z okazji 59 rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich 30 maja br. o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w intencji obrońców Domu Katolickiego. Po nabożeństwie odbędzie się uroczyste zgromadzenie na Placu Powstańców Wlkp. z udziałem władz, kombatantów, młodzieży i mieszkańców miasta.
 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:
  • Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o godz. 8.00 (w kaplicy)
  • w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 – zmiana tajemnic różańca Rodzice za dzieci
 8. W dniu 8 czerwca (sobota) o godzinie 10.00 w naszej parafii odbędą się warsztaty pod nazwą Owocowanie połączone z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne. Poświęcone będą problematyce rozwoju wewnętrznego i duchowego. Szczegółowe informacje na plakacie, ulotkach, a także na stronie internetowej.
 9. W dniach 2-12 sierpnia odbędzie się 37 piesza pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę. Przewodnik grupy, ks. Radosław Szymański zaprasza do wspólnego pielgrzymowania z grupą biało-czerwoną, która jest organizowana przy parafii św. Mikołaja w ZG – Raculi. Spotkanie organizacyjne – 2 czerwca o godz. 13.00 w kościele pw. św. Mikołaja.
 10. Kurs przedmałżeński w Konkatedrze rozpocznie się w niedzielę 9 czerwca Mszą św. o godz.18:00. Spotkania codziennie po Mszy św. wieczornej
 11. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w tym tygodniu wyjątkowo w środę po Mszy Św. wieczornej.
 12. Dziś po wszystkich Mszach Świętych zbiórka na Grono Wspierające Ubogich.
 13. Do nabycia nowe numery prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny.
 14. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w środę oraz piątek o 16.30-17.30.
 15. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 16. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Proboszcz            

ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 26.05.2019