– OGŁOSZENIA – 26.10.2019 – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła

Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła

(XXX Niedziela Zwykła)

1. Dziś Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła.
  2. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych. Pamiętajmy, by ta modlitwa była żywa w naszych rodzinach.
  3. W piątek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o: 8.00, 9.30 i 11.00. Na cmentarzu komunalnym w Zielonej Górze według następującego porządku: na Cmentarzu Nowym o godz. 12.00, zaś na Starym o godz. 14.00 procesja i Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Od 1 do 8 listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące.
  4. W sobotę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00.
  5. Modlitwa wypominkowa za zmarłych trwać będzie od 2 do 15 listopada. Nabożeństwo w dni powszednie rozpocznie się o 17.15, zaś w niedzielę o 17.45. Do zabrania są druki wypominkowe na miesiąc listopad. Modlitwa to najpiękniejszy i jedyny dar jaki możemy ofiarować, tym którzy od nas odeszli.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:
    • Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi z różańcem wynagradzającym i medytacją w sobotę (Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych) godz. 8:00
    • odwiedzanie chorych w następnym tygodniu
  7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii kazania wygłosi ks. dr Andrzej Paś reprezentujący organizację Kościół w Potrzebie. Po Mszach Świętych przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na cele statutowe organizacji, m.in. na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Sudanie Południowym.
  8. Katechezy dla dorosłych i młodzieży prowadzone przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej rozpoczynają się w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze. Pierwsza katecheza w niedzielę 27 października o 19.00 (po Mszy św. wieczornej), kolejne – w poniedziałki i środy o 19.00.
  9. Parafia św. Alberta Chmielowskiego zaprasza na Zielonogórski Wieczór Modlitwy Wstawienniczej ze Wszystkimi Świętymi. Rozpoczęcie w czwartek 31 października o godz. 18.30 w kościele pw. św. Alberta.
  10. Dziś można złożyć swój dar na Grono Wspierających Ubogich.
  11. Do nabycia są kalendarze parafialne i diecezjalne na przyszły rok.
  12. Kawiarenka parafialna czynna po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.00.
  13. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna tylko w środę
  14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny i nowy numer bezpłatnego czasopisma Dobre Nowiny
  15. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele misyjne.

Zielona Góra, 27.10.2019