– OGŁOSZENIA – 26.11.2017 – UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa  Króla Wszechświata. Rok temu w czasie każdej Eucharystii dokonany został Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź, Komunia Święta i modlitwa w intencjach podanych przez Ojca Świętego) odmawiając modlitwę: O Jezu, Najsłodszy Odkupicielu Rodzaju Ludzkiego
 2. Dziś również przypada Święto Patronalne ZGWSD w Paradyżu. Do naszej parafii przybył kleryk, którego raz jeszcze serdecznie witamy. Taca przeznaczona jest w całości na utrzymanie i funkcjonowanie seminarium. Po Mszy można tez nabyć albumy i inne wydawnictwa o Paradyżu.
 3. Dziś także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W naszej parafii uroczysta Msza Święta o godzinie 12.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:

  1. Godzinę Miłosierdzia w piątek, godz. 15:00
  2. Spowiedź św. pierwszopiątkową od godz. 16:30
  3. Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. ku czci Najświętszego Serca Maryi w sobotę o godz. 8:00
 5. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00.
 6. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, a wraz z nim Adwent.
 7. Od przyszłej niedzieli PZ Caritas będzie rozprowadzał świece Wigilijnego Dzieła pomocy Dzieciom. Koszt dużej świecy 13 zł , małej 6 zł. Zachęcamy do zakupu świec, niech ta symboliczna świeczka zabłyśnie na każdym wigilijnym stole.
 8. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Rady Parafialno-Synodalnej. Prosimy o obecność wszystkich liderów grup, członków Rady Parafialnej i osób zaangażowanych w dzieło synodalne.
 9. W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy wszystkich chętnych i sympatyków.
 10. Damian Stayne lider i założyciel katolickiej wspólnoty Cor et Lumen Christi z Londynu będzie posługiwał modlitwą o uzdrowienie w Głogowie 29 listopada. Zapraszamy na Mszę św. do parafii pw. św Mikołaja w Głogowie na godz 18:00, a bezpośrednio po mszy na nauczanie i modlitwę.
 11. Katolicka Szkoła Podstawowa zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami na warsztaty Mój własny stroik adwentowy, które odbędą się w siedzibie szkoły (ul. św. św. Cyryla i Metodego 9)  w dniu 30 listopada (czwartek) o godz. 17.00, pozostałe informacje na plakacie
 12.  Dziś po Mszach Świętych można złożyć swój dar na Grono Wspierających Ubogich.
 13. Do nabycia są jeszcze kalendarze diecezjalne na przyszły rok.
 14. Kawiarenka parafialna czynna dziś po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.00.
 15. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu czynna w środę w godz. 16.30-17.30.
 16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela, Gość Niedzielny oraz Egzorcysta. Do nabycia są też piękne książeczki dla młodszych dzieci Aniołek uczy dzieci modlitwy Ojcze naszAniołek uczy dzieci modlitwy Zdrowaś Maryjo  oraz Modlitwy na lekcje religii
 17. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Proboszcz       

  ks. Paweł Łobaczewski

Zielona Góra, 26.11.2016