Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś obchodzimy 66 Światowy Dzień Trędowatych.
 2. Kolęda uzupełniająca jest przewidziana na poniedziałek i wtorek (28 i 29.01). Zapisy w zakrystii.
 3. W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze Świete o 8.00 i 18.00. Na Mszy Świętej wieczornej poświęcenie swiec dla dzieci pierwszokomunijnych. Po tej Mszy spotkanie Komitetu Przygotowującego I Komunię Świętą.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca, w związku z tym zapraszamy na:
  • Spowiedź Świętą dla dzieci: w czwartek o 17.00
  • Godzinę Miłosierdzia w piątek, godz. 15:00
  • Spowiedź św. pierwszopiątkową od godz. 16:30 do Mszy św.
  • odwiedziny chorych: ks. Piotr w piątek od 9.00, ks. Łukasz w sobotę od 9.00; ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych w następnym tygodniu
  • Zmianę tajemnic Żywego Różańca i Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi z różańcem wynagradzającym i medytacją w sobotę o godz. 8:00
  • zmiana tajemnic Róż Rodzice za Dzieci w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.00
 5. 6.02 (środa) o godz. 19.00 rozpoczyna się w naszej parafii Kurs Alpha. Jest to cykl 11-u spotkań odbywających się raz w tygodniu, których zadaniem jest odkrycie obecności Boga w swoim życiu bądź odnowienie relacji z Nim. Zapisy w zakrystii. Ze stolika w srodku kościoła można wziąć ze sobą ulotki, by zaprosić tych, którzy nie chodzą do kościoła.
 6. Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński przychyla się do prośby Fundacji Shalom i zachęca do zapalenia świecy w oknie naszych domów 27 stycznia br. o godz. 18.00, w rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz, na znak pamięci o wszystkich ofiarach Zagłady.
 7. Katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla wszystkich, którzy chcą usłyszeć Dobrą Nowinę, rozpoczną się w niedzielę 27 stycznia w parafii pw. św. Alberta Chmielowskiego o godz. 19.30 w salce parafialnej. Kolejne katechezy w poniedziałki i środy o godz. 19.30. Zapraszamy dorosłych i młodzież. Informacje pod nr telefonu: 603 583 180.
 8. Dziś po Mszach Świętych zbiórka na Grono Wspierających Ubogich.
 9. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w środę od godziny 16.30 do 17.30.
 10. Od dziś powracają dotychczasowe godziny otwarcia kawiarenki parafialnej. Będzie ona czynna w niedzielę po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.00.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej – Niedziela oraz Gość Niedzielny
 12. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Proboszcz       

ks. Paweł Łobaczewski

 

Zielona Góra, 27.01.2019